Odom wygrał zdecydowanie w ankiecie dziennikarzy - otrzymał łącznie 513 pkt. Spośród 117 uczestników głosowania aż 117 wskazało go na pierwszej pozycji. Drugie miejsce zajął Jason Terry (Dallas Mavericks) - 244 pkt, a trzecie Thaddeus Young (Philadelphia 76ers) - 76. Gortat zebrał 11 pkt - dwukrotnie był umieszczony na drugim miejscu i pięciokrotnie na trzecim.

Reklama

Odom jest pierwszym zawodnikiem Lakers, który triumfował w tym odbywającym się od 1983 roku plebiscycie. W tym sezonie zdobywał średnio w meczu 14,4 pkt, miał 8,7 zbiórek i trzy asysty. Pod nieobecność kontuzjowanego Andrew Bynuma często wychodził do gry w pierwszej piątce, ale aż 47 razy rozpoczynał spotkania na ławce rezerwowych.

"Bardzo się cieszę z tej nagrody dla niego, bo bardzo na nią zasłużył" - powiedział najlepszy gracz Lakers Kobe Bryant. Odom jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Przez pierwszych dziewięć sezonów występów w NBA był podstawowym graczem Los Angeles Clippers, Miami Heat i Lakers, a miejsce w pierwszej piątce stracił dwa lata temu.

Dla Gortata, który pod koniec grudnia ubiegłego roku przeszedł do Suns z Orlando Magic, był to najlepszy sezon w karierze. Polski środkowy zdobywał średnio 13,0 pkt, miał 9,3 zbiórki i 1,3 bloku. 24 razy uzyskał double-double (dwucyfrowy wynik w dwóch statystykach). Jego zespół nie zakwalifikował się jednak do play off.