W Manila Mail Of Asia Arena Amerykanie, którzy dwa dni wcześniej w grupowym meczu z Litwą doznali pierwszej porażki w mundialu, przytłaczające zwycięstwo zapewnili sobie już w pierwszej fazie meczu (24:14 po pierwszej kwarcie, 46:24 do przerwy), powiększając jeszcze dominację w trzeciej części gry, wygranej 37:20.

Ich liderem tego dnia był skrzydłowy Brooklyn Nets Mikal Bridges, który w 18 minut uzyskał - 24 pkt (4/5 za dwa, 4/6 za trzy, 4/4 z wolnych), siedem zbiórek, asystę, dwa przechwyty i blok.

W piątek w meczu o awans do finału podopieczni trenera Steve'a Kerra zmierzą się z lepszym z ćwierćfinałowej pary Niemcy - Łotwa.

Serbia natomiast zagra w półfinale (swoim pierwszym w mistrzowskiej imprezie od Eurobasketu 2017) ze zwycięzcą środowego spotkania Kanada - Słowenia.

Będzie to jej trzeci występ na tym etapie mundialu w ostatnich czterech edycjach. W 2010 roku przegrała w półfinale z Turcją (w meczu o brąz uległa Litwie), a w 2014 roku przegrała w finale z USA.

Litwa i Włochy zagrają o miejsca 5-8 z przegranymi w środowych ćwierćfinałach. Są kolejnymi europejskimi zespołami, które wystąpią w przyszłorocznych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Paryżu. W jednej z czterech grup mogą trafić na reprezentację Polski.