Jeszcze w połowie trzeciej kwarty Knicks prowadzili dwoma punktami, ale od tego momentu Celtics przyspieszyli, nie dając szans rywalom. Jayson Tatum zdobył dla zwycięzców 35 punktów, w tym 17 w ostatniej kwarcie.

Jaylen Brown dołożył 22 punkty, a 21 Łotysz Kristaps Porzingis, który karierę w NBA rozpoczynał w Nowym Jorku.

Graliśmy trzy razy w ciągu czterech dni, a teraz czeka nas seria meczów wyjazdowych z kilkoma dobrymi drużynami. Mam nadzieję, że będziemy mogli kontynuować naszą serię – powiedział Tatum.

35 punktów Giannisa Antetokounmpo

"Celtowie", którzy zajmują drugie miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem ośmiu zwycięstw i dwóch porażek, zmierzą się w środę w Filadelfii z najlepszym zespołem początku sezonu - "Szóstkami" (8-1).

Milwaukee Bucks otrząsnęli się po dwóch wyjazdowych porażkach i pewnie pokonali ekipę Bulls. 35 punktów dla mistrzów NBA z 2021 roku zdobył Grek Giannis Antetokounmpo.

"Kozły" mają bilans 6-4, taki sam co Indiana Pacers i Miami Heat, ustępując na Wschodzie tylko drużynom z Bostonu i Filadelfii.

W pozostałych poniedziałkowych meczach Toronto Raptors odrobili 23-punktową stratę i wygrali u siebie z Washington Wizards 111:107 (Pascal Siakam zdobył dla gospodarzy 39 punktów).

Natomiast Sacramento Kings okazało się lepsze od Cleveland Cavaliers 132:120