Andrew zagra w meczach, które będą kluczowe w walce o utrzymanie. Wiemy, że jako obrońca tytułu mistrza świata w ping-pongu ma swoje obowiązki, ale chcemy, aby zaprezentował się kilka razy zamojskim kibicom – powiedział PAP trener Piotr Kostrubiec.

Reklama

W przeszłości Baggaley występował już w polskich drużynach: Poltarex Pogoni Lębork i Lotto Zooleszcz Gwieździe Bydgoszcz.

37-letni zawodnik jest trzykrotnym mistrzem Anglii, po tytuł sięgnął w 2002, 2008 oraz 2010 roku.

Największe sukcesy odnosi w ping-pongu, czyli grze rakietkami bez profesjonalnych okładzin. W mistrzostwach świata w Londynie Baggaley triumfował w 2015, 2016, 2019 i 2020 roku. Kilka miesięcy temu w finale wygrał 3:2 z Niemcem Alexandrem Flemmingiem, na co dzień występującym w 2. Bundeslidze.

W tenisie stołowym występował w zespołach m.in. w Belgii, Niemczech, Szwecji i Hiszpanii.

Reklama

W angielskiej reprezentacji debiutował w 1997 roku, a w kolejnym sezonie – mając zaledwie 15 lat – był w ekipie gospodarzy podczas MŚ w Manchesterze.

W karierze wygrywał z takimi zawodnikami jak Szwedzi Joergen Persson i Peter Karlsson, Belg Jean-Michel Saive, Tajwańczyk Chaing Peng-Lung czy Singapurczyk Gao Ning.

Oprócz Baggaleya, w Uczelni Państowej Zamość występować będą nowo pozyskany reprezentant Indii Arjun Ghosh oraz Igor Zavadskyi, Marcin Litwiniuk i Paweł Kozieł.

Ekipa z Lubelszczyzny rozpocznie sezon od meczów: z Dekorglassem w Działdowie 4 września i z Dojlidami Białystok u siebie 6 września.