W klasyfikacji po sześciu rundach nadal prowadzi mistrz świata Norweg Magnus Carlsen - 15 pkt przed Praggnanandhaą - 13, reprezentantem Francji Alirezą Firouzją - 12, Wietnamczykiem Liem Quang Le - 9 oraz Dudą i Amerykaninem Levonem Aronianem - po 8.

W sobotnim meczu z najmłodszym w stawce 16-letnim Hindusem osiem lat starszy arcymistrz z Wieliczki, wicelider klasyfikacji po pięciu turniejach, był bliski zwycięstwa już w czterech partiach, jak poprzedniego dnia z Carlsenem. Wygrał pierwszy pojedynek czarnymi, w dwóch kolejnych (15 minut plus 10 sekund) padł remis, a w czwartej partii rywal zdołał wyrównać stan meczu.

Doszło do dogrywki w partiach błyskawicznych (5 minut plus 3 sekundy), w której Polak pokazał, że nie załamuje się niekorzystnym obrotem meczu. Tak jak z mistrzem świata, wygrał dwa pojedynki i całe spotkanie 4:2.

W pozostałych meczach szóstej rundy lider Carlsen pokonał Firouzję 3,5:2,5 także po dogrywce, Le wygrał z Holendrem Anishem Girim 2,5:0,5, a w konfrontacji reprezentantów USA Aronian zwyciężył Hansa Moke Niemanna 2,5:1,5.

Zwycięzcy spotkań zakończonych po maksimum czterech partiach otrzymują po trzy punkty i 7,5 tys. dol. premii. Pokonani pozostają z zerowym kontem. W przypadku rozstrzygnięcia po dogrywce pula jest dzielona między zwycięzcę (dwa punkty i 5 tys.) i pokonanego (jeden punkt i 2,5 tys).

W turnieju odbywającym się w Eden Roc Miami Beach Hotel na Florydzie ośmiu uczestników rozegra siedem rund czteropartiowych meczów systemem każdy z każdym.

W pierwszych pięciu dniach Duda wygrał z Niemannem 3:0, przegrał z Aronianem 2,5:3,5 po dogrywce, Le 0,5:2,5 i Firouzją 1,5:2,5 oraz po dramatycznym meczu pokonał Carlsena 4:2 po dogrywce. W niedzielę, na zakończenie turnieju, zmierzy się z Girim.

Tegoroczna edycja Meltwater Champions Chess Tour, czyli szachowej Ligi Mistrzów, z sumą nagród 1,6 mln dolarów, składa się z dziewięciu imprez. Cały cykl zakończy się 20 listopada i po raz drugi wyłoni najlepszego szachistę sezonu w rywalizacji online.