Zobacz skrót meczu.

p

Niemcy od razu zaatakowali rywali. W pierwszych 10. minutach oddali dwa celne strzały na bramkę przeciwników. Oba obronił golkiper reprezentacji Austrii.

Potem mecz się wyrównał. Walka toczyła się głównie w środkowej części boiska. Składnych akcji było bardzo mało. Natomiast zawodnicy obu drużyn znacznie częściej zaczęli faulować.

Nerwy puszczały nie tylko piłkarzom. Za dyskusje i protesty śędzia odesłał na trubuny trenerów obu reprezentacji.

Do przerwy kibice w Wiedniu nie zobaczyli goli. Jednak tuż po przerwie Michael Ballack strzelił gola z rzutu wolnego i było 1:0 dla Niemców.

Takim meczem zakończył się mecz. Dzięki temu Niemcy awansowali do ćwierćfinału w którym zagrają z Portugalią. Natomiast Polska i Austria odpadły z turnieju.

Austria - Niemcy 0:1
Bramka: Ballack 49

Austria: Juergen Macho - Gyorgy Garics, Martin Stranzl, Martin Hiden (55. Christoph Leitgeb), Emanuel Pogatetz - Rene Aufhauser (63. Juergen Saeumel), Andreas Ivanschitz, Christian Fuchs, Umit Korkmaz - Martin Harnik (67. Roman Kienast), Erwin Hoffer.
Niemcy: Jens Lehmann - Arne Friedrich, Per Mertesacker, Christoph Metzelder, Philipp Lahm - Clemens Fritz (93. Tim Borowski), Torsten Frings, Michael Ballack, Lukas Podolski (83. Oliver Neuville) - Miroslav Klose, Mario Gomez (60. Thomas Hitzlsperger).