W pierwszym meczu, na Łazienkowskiej, Legia zremisowała z Homlem bezbramkowo. Wynik bardzo ucieszył rywali warszawian, dla których sukcesem jest już sam awans do pucharów.

"Musimy rozstrzygnąć mecz w regulaminowych 90 minutach" - mówi przed meczem trener Legii Jan Urban. Tak się stało. Legia, chociaż osłabiona, wygrała na Białorusi 4:1, chociaż pierwsza bramka w tym spotkaniu należała do FK Homel.

I połowa:

Już w 4. minucie spotkania - rzut wolny dla Legii. Dośrodkowuje Kiełbowicz. Obrońcy białoruskiego klubu wybijają piłkę, ale przejmuje ją Giza, który uderza prosto w obrońcę.

Pierwsza grożna sytuacja pod bramką Legii. Nikt nie pilnuje Bohomo, ale broni Mucha.

20. minuta - 1:0 dla FK Homel! Bressan wbiega między Choto i Rzeźniczaka i w sytuacji jeden na jednego nie daje pokonuje Muchę.

Dwie minuty poźnie kolejna okazja dla gospodarzy. Na szczęście Baranok strzela prosto w Muchę.

26. minuta 1:1 - Maciej Rybus faulowany w polu karnym. Sędzie dyktuje "jedenastkę", którą egzekwuje Maciej Iwański.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Legia miała szansę na objęcie prowadzenia. Roger wykorzystał błąd Bressana i strzelił z 18 metrów, ale Łogwinow zdołał obronić.

II połowa:

Legia atakuje od samego początku. I udaje się! W 52. minucie bramkę dla warszawian strzałem z woleja zdobywa Szałachowski.

Chwile później Giza jest przed pustą bramką, ale sędzia przewał akcję - uznał, że zawodnik stołecznego klubu był na spalonym.

62. minuta - 3:1 dla Legii! Po rzucie wolnym z 20 metrów Iwański po raz drugi w tym spotkaniu umieszcze piłkę w siatce rywala.

Mijają cztery minuty i kolejny gol! Po raz drugi Szałachowski. To już prawdziwy festiwal strzelecki piłkarzy warszawskiego klubu. Białoruscy kibice zaczynają opuszczać trybuny.

79. minuta i kolejny rzut wolny dla Legii i znów groźnie pod bramką Białorusinów. Uderza Roger, odbuja Łogwinow. Dobijać próbuje Arruabarrena, ale trafia w bramkarza.

FK Homel - Legia 1:4 (1:1) (pierwszy mecz 0:0)
Bramka: Bressan (20'), Iwański (26' - karny, 62'), Szałachowski (52', 66')
Żółte kartki: Anton Macwiejenka, Richard Bohomo (obaj FK Homel).

Legia: Mucha - Rzeźniczak, Choto, Szala, Kiełbowicz - Radović, Iwański, Roger, Giza, Rybus - Rocki

Homel: Łogwinow - Misiuk, Bressan, Baranok, Caligiuri, Bohomo, Rybak, Matwiejczyk, Kuzmenok, Macwiejanka, Mkrtczjan