Gospodarze prowadzili 1:0 po golu zdobytym przez Ugochukwu Ukaha w 24. minucie, asystę przy trafieniu Nigeryjczyka zaliczył hiszpański pomocnik Dani Quintana. Dwie minuty później wynik podwyższył Albańczyk Bekim Balaj, jemu podawał Maciej Gajos.

W 66. minucie honorowe trafienie dla gości uzyskał Patryk Tuszyński - napastnik Lechii wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Adama Waszkiewicza na Piotrze Wiśniewskim.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w Gdańsku, 25 marca.

W rozegranym we wtorek pierwszym meczu 1/4 Pucharu Polski Zagłębie Lubin pokonało Sandecję Nowy Sącz 2:0. W pozostałych parach rywalizują Zawisza Bydgoszcz z Górnikiem Zabrze oraz Arka Gdynia z Miedzią Legnica. Pierwszy mecz pierwszej pary odbędzie się 18 marca, spotkanie Arki z Miedzią zaplanowano na dzień następny.