Bardzo dobry początek Korony. Już w 2. minucie meczu gospodarze strzelili gola. Bramkę dla kielczan zdobył Grzegorz Bonin. Błąd popełnił obrońca warszawian Błażej Augustyn. A bramkarz Legii nie miał szans i lider Orange Ekstraklasy przegrywał 0:1.

Już po chwili mogli wyrównać legioniści. Piotr Giza znalazł się w polu karnym Korony. Ale pomocnik z Warszawy gola nie zdobył. Zamiast do siatki trafił w rękę Marcina Drzymonta. Ale sędzia Grzegorz Gilewski nie odgwizdał nieprzepisowego zagrania i nie podyktował rzutu karnego. Dlatego nadal prowadziła Korona 1:0.

Już do końca pierwszych 45. minut wynik się nie zmienił. Choć Legia się stara, to nie jest w stanie przebić się przez dobrą obronę gospodarzy. Po pierwszej połowie prowadzili kielczanie 1:0.

Mimo tego, że to Legia powinna atakować, to Korona była bliższa strzelenia gola. Jednak gdy Sasin wyszedł sam na sam z Muchą sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Dlatego nadal prowadziła Korona 1:0.

Do końca spotkania sporo emocji na murawie. Warszawianie atakowali, ale nie potrafili strzelić gola. A kielczan co chwila odpowiadali kontratakami. Mimo tego bramki już nie padły i Korona sensacyjnie pokonały lider tabeli I ligi 1:0. W ten sposób Legia straciła pierwsze punkty w tym sezonie.