Mecze tej fazy PP odbędą się w dniach 24-26 września.

Broniąca trofeum Lechia Gdańsk zagra na wyjeździe z drugoligowym Gryfem Wejherowo, a najbardziej utytułowana drużyna w historii Pucharu Polski Legia Warszawa (19 triumfów) trafiła na pierwszoligową Puszczę Niepołomice.

Reklama

W dwóch przypadkach dojdzie do rywalizacji drużyn z ekstraklasy. Szlagierowo zapowiada się starcie Cracovii u siebie z Jagiellonią. W poprzednim sezonie "Pasy" zajęły czwarte miejsce w lidze, a piłkarze z Białegostoku - piąte. Ponadto Jagiellonia dotarła do finału Pucharu Polski, w którym uległa Lechii 0:1.

Drugą ekstraklasową parę tworzą Korona Kielce i KGHM Zagłębie Lubin.

Kilka innych spotkań też zapowiada się ciekawie. Przede wszystkim starcie odradzającego się Widzewa z rewelacyjnym latem liderem ekstraklasy Śląskiem.

W poprzednim sezonie najskuteczniejszym graczem wrocławskiego zespołu był Marcin Robak, który z 18 golami zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców ekstraklasy. Od tego sezonu doświadczony napastnik gra właśnie w... Widzewie. Z kolei czołowym piłkarzem Śląska jest Łukasz Broź (m.in. dwie bramki w wygranym 3:1 meczu z Lechem Poznań), który w latach 2006-13 występował w łódzkim klubie.

Lech trafił na Chrobrego. Trenerem pierwszoligowej drużyny z Głogowa, pozostającej na razie bez punktu w sezonie, jest Serb Ivan Djurdjevic, w przeszłości piłkarz i trener "Kolejorza".

Beniaminkowie ekstraklasy ŁKS Łódź i Raków Częstochowa trafili - odpowiednio - na spadkowicza z najwyższej ligi Zagłębie Sosnowiec oraz innego pierwszoligowca Chojniczankę Chojnice.

Rozgrywki toczone są pod nazwą Totolotek Pucharu Polski. W pierwszej rundzie (1/32 finału) wystąpią 64 drużyny. Wszystkie zespoły ekstraklasy (16) i pierwszej ligi (18) z poprzedniego sezonu. Ponadto dziesięć klubów z drugiej ligi (bez beniaminków i drużyn z miejsc 11-18 z sezonu 2018/219), czterech zwycięzców rundy wstępnej (drużyny 2. ligi z miejsc 11-18 z sezonu 2018/19 po rozegraniu jednego meczu) oraz 16 zdobywców Pucharu Polski w WZPN w poprzednim sezonie.

Reklama

Gospodarzami meczów 1/32 finału będą drużyny występujące w niższej klasie rozgrywkowej. W przypadku zespołów z tej samej klasy gospodarzami są kluby, które zostały wylosowane jako pierwsze.

Finał tradycyjnie ma odbyć się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Oto wszystkie pary pierwszej rundy:

Unia Skierniewice - Piast Gliwice
Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa
Cracovia - Jagiellonia Białystok
Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk
Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn
Odra Opole - Arka Gdynia
Pogoń Siedlce - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Chemik Police - Stal Stalowa Wola
GKS 1962 Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Zagłębie II Lubin - Miedź Legnica
Rekord Bielsko-Biała - Concordia Elbląg
Legia II Warszawa - Wigry Suwałki
Elana Toruń - Radomiak Radom
Chełmianka Chełm - Znicz Pruszków
Błękitni Stargard - Wisła Kraków
Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa
Stal Rzeszów - Pogoń Szczecin
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Sandecja Nowy Sącz
GKS Katowice - Warta Poznań
Gryf Słupsk - Górnik Łęczna
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław
Hutnik Kraków - Resovia
Chemik Bydgoszcz - Wisła Płock
Stal Brzeg - Olimpia Elbląg
KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Olimpia Zambrów
Chrobry Głogów - Lech Poznań
Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź
GKS Bełchatów - GKS Tychy
Garbarnia Kraków - Bytovia Bytów
Polonia Środa Wielkopolska - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Zagłębie Lubin
Olimpia Grudziądz - Stal Mielec