90+3. minuta: Boruc łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Koniec spotkania. Po żenującej grze odpadamy z walki o awans do mundialu.

90+2. minuta: Pecnik uderzył z dystansu, ale ponad bramką. Rzut rożny dla Słoweńców.

90+1. minuta: Ebi Smolarek pudłuje w sytuacji sam na sam z Handanoviciem.

90. minuta: Sędzia doliczył trzy minuty. Równie dobrze mógłby przerwać mecz już teraz.

89. minuta: Znów nieudana akcja ofensywna biało-czerwonych.

88. minuta: Zmiana w słoweńskim zespole. Na boisko wbiegł Nejc Pecnik, ale to już nie zmieni wyniku.

87. minuta: Groźna akcja Słoweńców, Kirm niedokładnie dośrodkowuje i piłka przelatuje przez pole karne.

86. minuta: Kolejne dalekie podanie Bosackiego do napastników - kilkanaście metrów od kolegi.

85. minuta: Polacy już nie wierzą choćby w strzelenie honorowej bramki.

84. minuta: Robert Lewandowski uderzył z dystansu, ale obok bramki.

83. minuta: Mimo trzybramkowego prowadzenia Słoweńcy atakują, dążąc do strzelenia kolejnej bramki.

82. minuta: Rzut wolny dla Polaków. Jacek Krzynówek trafia w boczną siatkę.

81. minuta: Kontra Słoweńców, Kirm przewraca się i piłka wylatuje na aut.

80. minuta: Kolejny atak pozycyjny Polaków zakończony stratą.

79. minuta: Matjas Kek jeszcze mobilizuje swoich piłkarzy do lepszej gry, Leo Beenakker stoi zamyślony przy ławce rezerwowych.

78. minuta: Rzut rożny dla Słoweńców. Jeden z rywali tak strzelił, że piłka poleciała na aut.

77. minuta: Dośrodkowanie Rogera, Robert Lewandowski najwyżej skoczył do piłki, ale posłał ją za linię końcową.

76. minuta: Rzut wolny dla Polaków przy narożniku pola karnego. Robert Lewandowski uderzył mocno i prosto w mur.

75. minuta: Kontra naszych rywali. Tym razem bliski strzelenia gola był autor dwóch asyst Andraż Kirm. Na szczęście Boruc złapał piłkę.

74. minuta: Słoweńcy już tak mocno nie bronią, ale nasi piłkarze i tak nie potrafią się przedrzeć przed pole karne.

73. minuta: Krzynówek do Rogera, ten zaczął się kiwać i stracił piłkę.

72. minuta: Roger Guerreiro traci piłkę przy linii bocznej. Nasi piłkarze grają wyjątkowo nieporadnie.

71. minuta: Atak pozycyjny Polaków zakończony stratą.

70. minuta: Lewandowski strzelił z dystansu, widząc pustą bramkę, ale Handanović wrócił między słupki.

69. minuta: Słowacy prowadzą w Belfaście z Irlandią Północną 2:0.

68. minuta: Roger odbiera piłkę kiwającemu się Korenowi i podaje do Smolarka. Ebi strzela z dystansu zmuszając bramkarza Słoweńców do pierwszej interewncji.

67. minuta: Smolarek zostaje złapany na pozycji spalonej.

66. minuta: Kolejna strata Błaszczykowskiego, który tak jak w pierwszej połowie nie radził sobie na prawej stronie, tak teraz nie radzi sobie na lewej.

65. minuta: Coraz głośniejszy doping słoweńskich kibiców. Kontra Polaków, ale Słoweńcy błyskawicznie wrócili do obrony i tracimy piłkę.

64. minuta: Roger fauluje Korena. W tej akcji było widać bezradność Polaków.

63. minuta: Znów race na boisku. Sędzia na moment przerywa mecz.

62. minuta: 3:0! Kompromitacja Polaków. Niepilnowany Valter Birsa lobuje Boruca. Druga asysta Kirma

61. minuta: I jest zmiana. Robert Lewandowski za Pawła Brożka, Ebi Smolarek za Seweryna Gancarczyka. Czy to coś zmieni?

60. minuta: Szykuje się podwójna zmiana w polskim zespole.

59. minuta: Dudka uderza łokciem Ljubijankicia, który przed momentem pojawił się na boisku.

58. minuta: Pierwsza zmiana w zespole słoweńskim. Strzelec pierwszego gola Dedić schodzi, w jego miejsce na murawie Zlatan Ljubijankić, który strzelił gola w meczu z Anglią na Wembley.

57. minuta: Boruc wybija piłkę Dediciowi sprzed głowy. Na szczęście rywal i tak był na spalonym.

56. minuta: Rzut rożny dla Polaków, Lewandowski uderza piłkę głową, ale ta wylatuja za linię końcową.

55. minuta: Aut dla Słoweńców na wysokości naszego pola karnego. Dedić uderzył głową po dośrodkowaniu Birsy, na szczęście obok bramki.

54. minuta: Robert Lewandowski rozpoczął rozgrzewkę. Łobodziński podaje do Lewandowskiego, ten oddał drugi strzał z dystansu w tym meczu - również mocno niecelny.

53. minuta: Kirm wybija Łobodzińskiemu piłkę sprzed nóg. Kontra Słoweńców. Dudka odbiera futbolówkę Dediciowi.

52. minuta: Okres chaotycznej gry w środku pola. Nasi piłkarze nie potrafią dokładnie podać do kolegów.

51. minuta: Dedić zostaje złapany na spalonym, słoweńskim kibicom nie podoba się ta decyzja sędziego i buczeniem wyrażają swoje niezadowolenie.

50. minuta: Kontra Słoweńców, Bosacki wybija piłkę poza linię boczną. Krzynówek fauluje Korena.

49. minuta: Liderująca w naszej grupie Słowacja prowadzi w Belfaście 1:0 z Irlandią Północną.

48. minuta: Brożek do Błaszczykowskiego, ten odbija piłkę do Rogera, który strzela z dystansu - mocno, ale niecelnie.

47. minuta: Błaszczykowski zostaje złapany na spalonym. Przy linii bocznej rozgrzewa się Ebi Smolarek.

46. minuta: Początek drugiej połowy. Jedna zmiana w polskim zespole. Wojciech Łobodziński dokończy mecz za Obraniaka. Rywale bez zmian.

45+4. minuta: Aut dla biało-czerwonych. Sędzia już nie pozwala wznowić gry i kończy pierwszą połowę. Przegrywamy 0:2 i przy tym wyniku nie mamy już szans na awans do mundialu.

45+3. minuta: Kirm strzela z dystansu, Boruc wybija piłkę poza linię końcową. Rzut rożny dla Słoweńców.

45+2. minuta: Brutalny faul Obraniaka na Birsie, zostaje ukarany żółtą kartką.

45+1. minuta: Słoweńcy mimo dwubramkowego prowadzenia cały czas atakują.

45. minuta: Sędzia dolicza cztery minuty do pierwszej połowy.

44. minuta: 2:0 dla naszych rywali! Kontra Słoweńców. Andraż Kirm do Milivoje Novakovicia, ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki

43. minuta: Rzut wolny dla Słoweńców. Koren dośrodkowuje, Boruc pewnie łapie.

42. minuta: Dedić starał się odegrać do Kirma, ale przytomnie zachował się Bosacki, który wybił piłkę.

41. minuta: Kończy się pierwsza połowa i maleją szanse naszych piłkarzy na wyjazd do RPA.

40. minuta: Polacy mają duże problemy z dokładnymi podaniami. Błaszczykowski nie dochodzi do piłki zagranej przez Pawła Brożka.

39. minuta: Błaszczykowski ma pretensje do Brećki, że ten brutalnie go zaatakował. Obaj zostają ukarani żółtymi kartkami.

38. minuta: Rywale naciskają na naszych piłkarzy gdy ci próbują rozegrać piłkę przed własnym polem karnym.

37. minuta: Gra wznowiona. Słoweńczy rozpoczęli od ataku pozycyjnego.

36. minuta: Bitwa na trybunach zajmowanych przez gospodarzy. Będą kary od UEFA.

35. minuta: Spotkanie zostaje przerwane po tym, jak na murawie wylądowały race rzucone przez słoweńskich kibiców.

34. minuta: Rzut wolny dla Słoweńców. Boruc łapie piłkę. Kontra Polaków i strata.

33. minuta: Paweł Brożek próbuje odebrać piłkę szarżującemu Robertowi Korenowi, ale kończy się to faulem.

32. minuta: Błaszczykowski biegnie lewą stroną, ale nie ma do kogo podać i Bojan Jokić wybija mu piłkę spod nóg.

31. minuta: Krzynówek podaje do Lewandowskiego, ten strzela z dystansu po ziemi - bardzo niecelnie.

30. minuta: Kontra Słoweńców - Birsa do Dedicia, na szczęście Dudka jest szybszy i wybija piłkę.

29. minuta: Roger kiwa się z trzema rywalami, podaje do Krzynówka, ten od razu traci piłkę.

28. minuta: Boruc popisuje się dobrym refleksem blokując strzał Dedicia. Wcześniej na spalonym był Novaković.

27. minuta: Radosavljević wraca na boisko

26. minuta: Aleksander Radosavljević zwija się z bólu po starciu z jednym z biało-czerwonych.

25. minuta: Słoweńcy spokojnie rozgrywają piłkę. Nasi nie potrafią jej odebrać.

24. minuta: Na spalonym zostaje złapany Novaković. Kolejny ataku pozycyjny Polaków zakończony stratą.

23. minuta: Uf. Mogło być 2:0. Birsa minął Gancarczyka, dośrodkował w pole karne, tam na piłkę czychać już Dedić, ale Bosacki wybił futbolówkę.

22. minuta: Kontra Słoweńców, Boruc przechwytuje zbyt mocno wybitą przez rywali piłkę.

21. minuta: Rzut rożny dla Polaków po prostym błędzie rywali.

20. minuta: Brożek wymienia się podaniami z Obraniakiem, ale niestety kończy się to stratą.

19. minuta: Bramkarz Samir Handanović łapie piłkę, do której próbował dojść Paweł Brożek.

18. minuta: Rzut wolny dla biało-czerwonych po faulu na Mariuszu Lewandowskim.

17. minuta: Słoweńcy rozgrywają piłkę przed naszym polem karnym, a Polacy nie potrafią jej wybić.

16. minuta: Okazuje się, że to dopiero drugi gol strzelony w kadrze przez Dedicia. Poprzedniego strzelił również w meczu z Polską - we Wrocławiu.

15. minuta: Roger do Brożka, ten kiwa się przed polem karnym, ale źle podaje i tracimy piłkę.

14. minuta: Wzmógł się doping dla reprezentacji Słowenii.

13. minuta: Gol dla naszych rywali! Dudka odpuszcza Zlatko Dedicia, a ten strzela Borucowi między nogami. Przegrywamy 0:1.

12. minuta: Żewłakow przechwytuje podanie do Andraża Kirma, Brożek nie dochodzi do piłki, którą zagrywał mu "Żewłak".

11. minuta: Gancarczyk blokuje dośrodkowanie rywala, wygrywamy piłkę.

10. minuta: Dedić stara się wymusić rzut karny, przewracając się teatralnie w "szesnastce". Za symulowanie dostaje żółtą kartkę.

9. minuta: Groźna akcja Polaków, Obraniak strzela z dystansu, ale jego uderzenie zostaje zablokowane przez Marko Sulera.

8. minuta: Polacy bronią się na własnej połowie, na połowie rywali jest tylko czekający na podanie Paweł Brożek.

7. minuta: Krzynówek fauluje Breckę przy linii bocznej. Słabe wybicie przez Boruca - piłka wylatuje na aut.

6. minuta: Atak pozycyjny rywali. Birsa domaga się faulu Seweryna Gancarczyka, ale sędzia nie daje się nabrać.

5. minuta: Rzut rożny dla Słoweńców. Kirm dośrodkowuje w pole karne, Żewłakow wybija piłkę.

4. minuta: Kolejna strata Polaków. Tym razem nie poradzili sobie przy rozegraniu "z pierwszej piłki".

3. minuta: Krzynówek nie dochodzi do podania od Obraniaka i fauluje Marko Sulera.

2. minuta: Brożek ma kłopoty z przyjęciem piłki po podaniu od Mariusza Lewandowskiego. Rywale szczelnie kryją naszego napastnika.

1. minuta: Rozpoczęli. Gospodarze na biało, nasi piłkarze w czerwonych strojach. Pierwsi przy piłce Słoweńcy. Błąd Dudki w 30. sekundzie. Obrońca wybił piłkę na aut.

Słowenia - Polska 3:0 (2:0)
Bramka: Dedić 13, Novaković 44, Birsa 63
Żółte kartki: Błaszczykowski, Obraniak - Dedić, Brećko
Słowenia: Samir Handanovic - Miso Brecko, Matej Mavric Rozic, Marko Suler, Bojan Jokic - Andraz Kirm, Robert Koren, Aleksander Radosavljevic (89. Nejc Pecnik), Valter Birsa (71. Anrej Komac) - Milivoje Novakovic, Zlatko Dedic (58. Zlatan Ljubijankic)
Polska: Artur Boruc - Michał Żewłakow, Bartosz Bosacki, Dariusz Dudka, Seweryn Gancarczyk (62. Euzebiusz Smolarek) - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Roger Guerreiro, Ludovic Obraniak (46. Wojciech Łobodziński), Jacek Krzynówek - Paweł Brożek (62. Robert Lewandowski)
Sędzia: William Collum (Szkocja)
Widzów: 15000