Wielki strzelanie rozpoczęło się już w 7. minucie. Kamil Kosowski wykonywał rzut rożny z prawej strony boiska. Piłka trafiła na głowę Jacka Popka i gospodarze prowadzili 1:0. Dwie minuty później Kosowski przeniósł się do przeciwległego narożnika i znów idealnie dośrodkował na głowę Popka, który podwyższył prowadzenie. W 33. minucie Kosowski zagrał do Miroslava Bożoka, i on też bez problemów wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Podbeskidzia.

W przerwie trener przyjezdnych Robert Kasperczyk zdecydował się na dwie zmiany. Na boisko nie wyszli Sebastian Ziajka i Adam Cieśliński, a ich miejsca zajęli Adrian Sikora i Matej Nather. Nie wpłynęło to jednak na zmianę przebiegu spotkania. Bełchatowianie nadal bez problemów radzili sobie z graczami beniaminka i po szkolnych błędach rywali strzelali kolejne gole. W 48. minucie Dawid Nowak zagrał do Marcina Żewłakowa, który głową po raz czwarty pokonał Richarda Zajaca. Cztery minuty później kolejną asystę zaliczył Kosowski. Tym razem pomocnik PGE GKS z rzutu rożnego dograł piłkę do Macieja Szmatiuka, który głową skierował ją do siatki. W 72. minucie po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Popek. Zrobił to oczywiście głową, po dośrodkowaniu Kosowskiego z rzutu rożnego.

PGE GKS pokonał Podbeskidzie 6:0. Poprzednie tak wysokie zwycięstwo w ekstraklasie bełchatowianie zanotowali 2 marca 2007, gdy wygrali 6:0 z Górnikiem Łęczna.

PGE GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 6:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Jacek Popek (7-głową), 2:0 Jacek Popek (9-głową), 3:0 Miroslav Bozok (33), 4:0 Marcin Żewłakow (48-głową), 5:0 Maciej Szmatiuk (52-głową), 6:0 Jacek Popek (72-głową).

Żółta kartka - PGE GKS Bełchatów: Damian Zbozień.

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 2 000.

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Grzegorz Fonfara, Maciej Szmatiuk, Mate Lacic, Jacek Popek - Kamil Kosowski (80. Tomasz Wróbel), Miroslav Bozok (73. Szymon Sawala), Damian Zbozień, Grzegorz Baran (88. Piotr Piekarski), Dawid Nowak - Marcin Żewłakow.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Juraj Dancik, Bartłomiej Konieczny, Michał Osiński - Maciej Rogalski, Frantisek Metelka, Sebastian Ziajka (46. Matej Nather), Dariusz Kołodziej (76. Sylwester Patejuk) - Robert Demjan, Adam Cieśliński (46. Adrian Sikora).