Podopieczni trenera Jana Urbana do meczu przystąpili bez Łukasza Hanzela i Kamila Wilczka. ŁKS przyjechał do Lubina m.in. bez Marcina Adamskiego, Rafała Kujawy i Roberta Szczota.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w 9. minucie cieszyli się ze zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu Bartosza Rymaniaka z prawej strony boiska, najwyżej w polu karnym wyskoczył Arkadiusz Woźniak i głową skierował piłkę do siatki. Od tego momentu gra skupiła się głównie w środku pola. Goście próbowali atakować, ale grali bardzo niedokładnie. Cofnięte na własną połowę Zagłębie szans na kolejne bramki szukało w kontratakach.

Po jednym z nich w 35. minucie meczu Darvydas Sernas znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale trafił w nogi dobrze interweniującego Pavle Velimirovica. Chwilę później groźnie było także pod bramką Zagłębia. Po nieporozumieniu Sergio Reiny z Bojanem Isailovicem idealnej sytuacji nie wykorzystał Marek Saganowski. W 45. minucie lubinianie nie mieli już tyle szczęścia. Marcin Kaczmarek mocno dośrodkował w lewej strony boiska, a Saganowski uprzedził obrońcę i strzałem z czterech metrów doprowadził do remisu.

Po zmianie stron ŁKS zaatakował nieco śmielej, ale podopieczni trenera Michała Probierza mieli spore problemy z wykończeniem akcji. Gospodarze groźnie kontratakowali, a dobrych okazji nie wykorzystali m.in. Woźniak i Sernas, po strzale którego Kaczmarek wybił piłkę z linii bramkowej.

Na drugą bramkę kibice Zagłębia musieli czekać do 77. minuty, kiedy to David Abwo przedarł się prawą stroną boiska, podał do wbiegającego Woźniaka, który mimo asysty obrońców zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

W końcówce gra ponownie się wyrównała. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Zagłębie odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

KGHM Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Arkadiusz Woźniak (9-głową), 1:1 Marek Saganowski (45), 2:1 Arkadiusz Woźniak (77).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Patryk Rachwał, Darvydas Sernas, Arkadiusz Woźniak. ŁKS Łódź: Marcin Kaczmarek, Antoni Łukasiewicz, Sebastian Szałachowski, Michał Łabędzki.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 4 519.

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Bartosz Rymaniak, Sergio Reina, Michał Hanek, Costa Nhamoinesu (86. Błażej Telichowski) - Adrian Rakowski, Patryk Rachwał, Szymon Pawłowski, Arkadiusz Woźniak, Dawid Abwo (83. Damian Dąbrowski) - Darvydas Sernas (71. Janusz Gancarczyk).

ŁKS Łódź: Pavle Velimirovic - Artur Golański, Marcin Kaczmarek, Mladen Kascelan, Piotr Klepczarek - Michał Łabędzki, Antoni Łukasiewicz, Marcin Mięciel, Tomasz Nowak (80. Maciej Bykowski) - Marek Saganowski, Sebastian Szałachowski.