W 17. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Brzyskiego do piłki wyskoczył Łukasz Teodorczyk i umieścił ją w siatce. Rozegranie tego stałego fragmentu gry sędzia zarządził po faulu Osmana Chaveza na Pawle Wszołku.

Pod koniec pierwszej odsłony nieporozumienie Pareiki z Łukaszem Burligą wykorzystał Vladimir Dwaliszwili i było 0:2.

Wiślacy najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie przeprowadzili w 9. min. Po faulu na Cezarym Wilku sędzia podyktował rzut wolny z miejsca odległego o 18 m od bramki Mariusza Pawełka. Po uderzeniu Ivicy Ilieva piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W drugiej połowie inicjatywę przejęła Wisła, która kontaktową bramkę zdobyła w 62. min. Po sprytnym zagraniu Szewczyka Iliev znalazł się sam przed bramkarzem Wisły i nie zmarnował okazji do zdobycia gola. Defensywę warszawską zmyliło, że niedaleko strzelca gola był na pozycji spalonej Cwetan Genkow. Nie wziął on udziału w akcji i sędzia nie przerwał gry.

W 71. min na trybuny został odesłany trener Polonii Piotr Stokowiec, który zbyt gwałtownie domagał się podyktowania przez arbitra rzutu karnego dla jego drużyny.

Jego podopieczni zdołali jednak postanowić kropkę nad "i". W 83. min Wszołek dostał dobre podanie od Teodorczyka, a ten pokonał bramkarza Wisły.

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Łukasz Teodorczyk (17-głową), 0:2 Władimir Dwaliszwili (43), 1:2 Ivica Iliev (62), 1:3 Paweł Wszołek (83).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Arkadiusz Głowacki, Osman Chavez. Polonia Warszawa: Tomasz Brzyski, Adam Pazio. Czerwona kartka - Wisła Kraków: Romell Quioto (90+1-niesportowe zachowanie).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 17 176.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Osman Chavez, Jan Frederiksen - Michał Szewczyk (77. Romell Quioto), Radosław Sobolewski, Cezary Wilk (46. Łukasz Garguła), Ivica Iliev - Cwetan Genkow, Dawid Kamiński (46. Michał Chrapek).

Polonia Warszawa: Mariusz Pawełek - Aleksandar Todorovski (56. Jose Isidoro), Marcin Baszczyński, Adam Kokoszka, Adam Pazio - Paweł Wszołek, Łukasz Piątek, Dieme Yahiya (56. Dimitrije Injac), Tomasz Brzyski - Władimir Dwaliszwili (82. Daniel Gołębiewski), Łukasz Teodorczyk.