W rozegranym w sobotę meczu 32. kolejki ekstraklasy piłkarskiej (grupa mistrzowska) Wisła Kraków wygrała 5:0 (3:0) z Pogonią Szczecin. Wiślacy prowadzili od 6. minuty, swoją 12. w sezonie bramkę zdobył Paweł Brożek - napastnik „Białej Gwiazdy” trafił z sześciu metrów, po akcji Semira Stilićia i podaniu Michała Chrapka.W 12. minucie obrońca Pogoni Maksymilian Rogalski zmienił lot piłki po strzale Wilde-Donalda Guerriera, rykoszet zaskoczył bramkarza „Portowców” i Wisła prowadziła 2:0. W 29. minucie trzecią bramkę dla Wisły uzyskał Semir Stilić, a podawał mu wyprowadzający świetny kontratak Emmanuel Sarki.

Między 60. i 62. minutą Paweł Brożek zdobył dwie kolejne bramki, kompletując hat-trick - drugie z tych trafień pozwoliło napastnikowi Wisły wejść do elitarnego „Klubu 100”, było bowiem właśnie setnym golem Brożka zdobytym w historii jego występów w ekstraklasie. Był to też bardzo efektowny gol, snajper gospodarzy pokonał bramkarza Pogoni świetnym, technicznym uderzeniem z ponad 35 metrów. Wygrana nad Pogonią pozwoliła Wiśle awansować na trzecie miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej, zespół trenera Franciszka Smudy ma 26 punktów. Pogoń jest o punkt gorsza i zajmuje piąte miejsce.