Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało 2:3 (1:1) z Pogonią Szczecin w rozegranym w piątek pierwszym meczu 1. kolejki ekstraklasy. Prowadzenie dla gospodarzy - i pierwszego gola w nowym sezonie ligowym - zdobył w 9. minucie meczu Bartłomiej Konieczny. Obrońca Podbeskidzia celnie główkował po dośrodkowaniu Macieja Iwańskiego z kornera.

Wyrównanie dla „Portowców” uzyskał Łukasz Zwoliński w 29. minucie, po podaniu Rafała Murawskiego. Gospodarze prowadzili 2:1 po trafieniu Marka Sokołowskiego - gol padł w 53. minucie, a podawał Damian Chmiel. W końcówce meczu goście zdobyli dwa gole, które dały im wygraną 3:2. W 87. minucie wyrównał Maciej Dąbrowski, a w doliczonym czasie gry pięknym strzałem z ponad 20 metrów bramkarza Podbeskidzia pokonał Adam Frączczak.