Do przerwy wynik nie zmienił się, ale w 56. minucie prowadzenie Zagłębia powiększył Jarosław Kubicki. Co prawda 10 minut później zrobiło się już tylko 2:1 po tym, jak Mateusz Cetnarski wykorzystał rzut karny, ale w 68. minucie Krzysztof Janus podwyższył na 3:1. Zaledwie 5 minut później czwartego gola dla Zagłębia strzelił Maciej Dąbrowski, a w 80. minucie wynik meczu ustalił Erik Jendrisek.

Zagłębie odniosło czwarte zwycięstwo w sezonie i awansowało na 2. miejsce w tabeli. Klub z Lubina ma 15 punktów i traci 3 do prowadzącego Piasta Gliwice. Cracovia ma 12 punktów i zajmuje 6. miejsce.

W innym piątkowym meczu 9. kolejki Górnik Zabrze wygrał u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. Górnik awansował na przedostatnie miejsce w tabeli, którą zamyka broniący tytułu Lech Poznań.