Drużyna z Płocka w trzech ostatnich wyjazdowych meczach wywalczyła komplet punktów. Z kolei gospodarze w poprzedniej kolejce rozbili we Wrocławiu Śląsk 4:0 i przedłużyli nadzieje na utrzymanie w ekstraklasie.

W pierwszej połowie mecz miał spokojny przebieg. Gra toczyła się głównie w środku boiska, a żadna z drużyn nie odważyła się mocniej zaatakować. W 18. minucie gospodarze w jednej akcji oddali trzy strzały, ale wszystkie zostały zablokowane.

Dopiero w końcówce pierwszej połowy zrobiło się ciekawiej. W 39. min w niezłej sytuacji znalazł się Tomas Poznar. Strzał napastnika Bruk-Betu był jednak niecelny. Cztery minuty później Krzysztof Kamiński nie sięgnął dośrodkowanej piłki. Ta spadła pod nogi Mateja Hybsa, którego strzał trafił w leżącego bramkarza Wisły. Tuż przed przerwą bliski powodzenia był Dominik Furman. Kopnięta przez niego piłka z około 17 metrów przeleciała tuż obok słupka.

W drugiej połowie mecz miał bardzo podobny przebieg. Dopiero w 70. minucie oddano pierwszy groźny strzał. Kristian Vallo kopnął z woleja, a Tomasz Loska nogą odbił piłkę.

W 74. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne Mateusz Grzybek podał głową do Tomasa Poznara, a Czech z kilku metrów, również głową, skierował piłkę do bramki.

Gospodarze już do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwolili Wiśle na wypracowanie choćby jednej okazji do wyrównania.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Tomas Poznar (74-głową)
Żółta kartka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Nemanja Tekijaski, Michal Hubinek. Wisła Płock: Jorginho
Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)
Widzów: 2 519
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek, Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Maciej Ambrosiewicz, Matej Hybs (71. Marcin Grabowski) – Dawid Kocyła (83. Samuel Stefanik), Michal Hubinek (83. Piotr Wlazło), Andrij Dombrowskyj, Muris Mesanovic (71. Adam Radwański) – Tomas Poznar (86. Kacper Śpiewak)
Wisła Płock: Krzysztof Kamiński – Aleksander Pawlak (84. Fryderyk Gerbowski), Adam Chrzanowski, Jakub Rzeźniczak, Piotr Tomasik – Kristian Vallo (84. Bartosz Zynek), Mateusz Szwoch, Dominik Furman, Filip Lesniak (68. Rafał Wolski), Jorginho (89. Tomasz Walczak) – Marko Kolar (84. Damian Michalski)