Vincic to jeden z najbardziej renomowanych arbitrów piłkarskich. Prowadził mecze na mistrzostwach Europy w 2021 roku, mundialu w Katarze oraz Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Reklama

Vincic popełnił największy błąd w życiu

44-latek w swojej karierze prowadził już spotkanie z udziałem reprezentacji Polski. Dokładnie 23 marca 2023 sędziował wygrane przez biało-czerwonych 1:0 spotkanie z Albanią w fazie grupowej eliminacji Euro 2024.

Natomiast w 2017 roku sędziował mecz reprezentacji Polski do lat 21 w Lublinie ze Szwecją (2:2) w turnieju finałowym MME.

O pochodzącym z Mariboru arbitrze zrobiło się głośno cztery lata temu. Vincic znalazł się w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiednim czasie, w towarzystwie nieodpowiednich osób. Słoweniec został zatrzymany na imprezie z gangsterami. Podczas nalotu policja w miejscu spotkania znalazła broń, pieniądze oraz narzędzia do produkcji narkotyków. Po złożeniu wyjaśnień arbiter opuścił areszt. Po fakcie tłumaczył w mediach, że po spotkaniu biznesowym przyjął zaproszenie na imprezę, co określił jako swój największy życiowy błąd.

Zwycięzca zmierzy się z Walią lub Finlandią

Reklama

W czwartek na stadionie PGE NarodowymVincicowi na liniach pomagać będą jego rodacy Tomas Klancnik i Andraz Kovacic, a sędzią technicznym będzie Matej Jug. Za VAR będzie odpowiedzialny Nejc Kajtazovic, któremu pomagać będzie Rade Obrenovic.

Barażowy półfinał między Polską a Estonią rozpocznie się o godz. 20.45. Zwycięzca pięć dni później w spotkaniu decydującym o awansie do ME spotka się na wyjeździe z lepszym w parze Walia - Finlandia.