90+3. minuta: Mariusz Lewandowski strzela z dystansu. Celnie, ale Taylor złapał piłkę. Mejuto Gonzalez kończy mecz. Tylko remisujemy 1:1 i nasze szanse na awans do mundialu maleją.

90+2. minuta: Boruc od własnej bramki, Irlandczycy wybijają piłkę jak najdalej. Faul Roberta Lewandowskiego.

90+1. minuta: Worthington pokrzykuje na swoich piłkarzy. Beenhakker spokojny.

90. minuta: Sędzia Mejuto Gonzalez doliczy trzy minuty. Krzynówek minął rywala i był już na czystej pozycji, ale strzelił fatalnie.

89. minuta: Kontra Irlandczyków. Boruc wybija piłkę Craiganowi sprzed nóg. Brożek fauluje rywala w polu karnym.

88. minuta: Rzut wolny dla biało-czerwonych, Roger dośrodkowuje bardzo niedokładnie.

87. minuta: Hughes blokuje strzał Smolarka. Kibice skandują "Jeszcze jeden".

86. minuta: Łukasz Trałka rozgrzewa się przy linii bocznej. Błaszczykowski niedokładnie do Rogera.

85. minuta: Krzynówek strzela z dystansu, trafia rywala w nogi, po chwili strzał głową Mariusza Lewandowskiego - obok bramki.

84. minuta: Brożek poślizgnął się w polu karnym. Rzut wolny dla Polaków. Hughes wybija piłkę poza linię końcową.

83. minuta: Roger huknął z dystansu, Taylor broni na raty. Było blisko. Czesi zremisują. Wyrównał Baros.

82. minuta: Słowacy kończą mecz z Czechami w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę dostał Hamsik.

81. minuta: Irlandczycy bronią się rozpaczliwie i wybijają poza linię boczną.

80. minuta: Gooooolllll! Jest 1:1. Zamieszanie w polu karnym i Mariusz Lewandowski wpycha piłkę do siatki. Asysta Pawła Brożka.

79. minuta: Pierwsza od wielu minut akcja Irlandczyków. Wywalczyli rzut rożny. Healy przewraca się w naszym polu karnym.

78. minuta: Polacy "cisną", ale efektu z tego nie ma.

77. minuta: Ładna akcja Błaszczykowskiego, ale pomocnik Borussii Dortmund się w końcu pogubił i stracił piłkę.

76. minuta: Rzut wolny dla Polaków. Mariusz Lewandowski uderzył mocno w mur. Kolejny rzut rożny dla Polaków.

75. minuta: Roger do Lewandowskiego, ten strzelił z półobrotu, ale obrońca odbił piłkę. Mamy tylko rzut rożny.

74. minuta: Słowacja - Czechy 2:1. Hamsik strzelił z rzutu karnego.

73. minuta: Biało-czerwoni cisną, ale bramki nie potrafią zdobyć. Tym razem Smolarek zostaje złapany na spalonym.

72. minuta: Robert Lewandowski do Brożka, ten odgrywa do Rogera, który strzelił na bramkę, ale słabo i Taylor bez problemu złapał piłkę.

71. minuta: Irlandczycy mieli dużo szczęścia. Żewłakow strzelił minimalnie obok bramki.

70. minuta: Znów rzut rożny i znów Roger. Czesi wyrównali po golu Pudila.

69. minuta: Robert Lewandowski uwolnił się od rywala, dostał podanie, ale Taylor odebrał mu piłkę spod nóg. Po chwili Smolarek bliski strzelenia gola, ale nie dosięgnął piłki.

68. minuta: Leo Beenhakker stoi zasępiony obok ławki rezerwowych.

67. minuta: Znów brzydki faul Golańskiego. Ma szczęście, że nie dostał drugiej żółtej i w efekcie czerwonej kartki.

66. minuta: Atak pozycyjny biało-czerwonych. Mamy tylko aut.

65. minuta: Kolejny rzut rożny dla biało-czerwonych, znów nie było zagrożenia bramki Irlandczyków. Błąd Dudki, który nie upilnował Patersona. Napastnik był bardzo bliski strzelenia drugiego gola.

64. minuta: Słowacja o krok od awansu na mundial. Nasi grupowi rywale prowadzą z Czechami 1:0. Gol Sestaka.

63. minuta: Żółta kartka dla Golańskiego za brutalny faul na rywalu.

62. minuta: Robert Lewandowski zmienia Murawskiego.

61. minuta: Błaszczykowski utyka. Murawski strzela ponad bramką.

60. minuta: Rzut wolny dla Polaków. Żewłakow strzela z dystansu prosto w ręce Taylora.

59. minuta: Robert Lewandowski zmieni Rafała Murawskiego, zagramy dwójką napastników.

58. minuta: Robert Lewandowski zaczął rozgrzewać się przy linii bocznej.

57. minuta: Kolejny niecelny strzał Mariusza Lewandowskiego z dystansu. Polscy kibice zaczynają gwizdać.

56. minuta: Dwa z rzędu auty dla Irlandczyków, po chwili nasi rywale wywalczają rzut rożny.

55. minuta: Faul na Murawskim w naszym polu karnym. Kontra Polaków, Brożek okiwał rywala, ale strzelił bardzo, ale to bardzo niecelnie.

54. minuta: Znów rzut rożny, tym razem Brożek strzela głową, ale piłka po koźle przelatuje nad poprzeczką. Uraz Lafferty'ego jest jednak poważny. Napastnika zmienia Martin Paterson.

53. minuta: Drugi rzut rożny dla Polaków. Znów dośrodkowuje Roger. Błaszczykowski przewraca się w polu karnym rywali.

52. minuta: Golański, Roger, Murawski, Roger, Krzynówek i mamy rzut rożny.

51. minuta: Lafferty wraca na boisko, kuśtykając. Piłka po wybiciu Taylora ląduje w rękach Boruca.

50. minuta: Załuska rozgrzewa się przy linii bocznej. Lekarze opatrują Lafferty'ego.

49. minuta: Boruc narzeka na uraz mięśnia. Na boisko wyszedł na własną prośbę, ale niewykluczone, że nie dokończy spotkania. Lafferty zwija się na boisku z bólu po starciu z Dudką.

48. minuta: Polacy powoli rozgrywają piłkę. Utrzymują się przy niej, ale nie potrafią podać do napastnika.

47. minuta: Mamy około 45 minut na zdobycie co najmniej dwóch bramek i zachowanie szans na awans do mistrzostw świata.

46. minuta: Początek drugiej połowy. Jedna zmiana w naszym zespole. Ebi Smolarek za Obraniaka. Rywale bez zmian.

45+1. minuta: Koniec pierwszej połowy. Zasłużenie przegrywamy 0:1.

45. minuta: Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy. Brożek dostaje ostrzeżenie od arbitra.

44. minuta: Nasi piłkarze rozgrywają piłkę na połowie rywali, ale pod bramkę nie mogą przejść. Po chwili niecelny strzał Krzynówka z dystansu.

43. minuta: Rzut wolny przy narożniku pola karnego. Obraniak strzela, Taylor z trudem wybija piłkę.

42. minuta: Było blisko... Krzynówek do Obraniaka, ten strzela, ale obrońca wybija piłkę z linii bramkowej.

41. minuta: Atak pozycyjny Polaków. Golański dośrodkowuje do Rogera, ten strzela, ale trafia w obrońcę.

40. minuta: Obraniak niedokładnie do Brożka. Hughes wybija piłkę.

39. minuta: Kontra Polaków, ale strzału nie było. Obraniak nie doszedł do piłki.

38. minuta: Goooollll! Niestety nie dla nas. Kontra Irlandczyków. Zaspał Żewłakow i niepilnowany Kyle Lafferty strzela między nogami Boruca i gol. Przegrywamy 0:1. Mundial się oddala.

37. minuta: Taylor przechwytuje podanie od Obraniaka. Krzynówek strzela z dystansu i zostaje kopnięty przez rywala.

36. minuta: Boruc wyszedł z pola karnego i zablokował Healy'eja. Brawo dla naszego bramkarza!

35. minuta: Kontra Rywali. Boruc łapie piłkę po podaniu Lafferty'ego.

34. minuta: Leo Beenhakker wstał z ławki rezerwowych. Niedokładne podanie Murawskiego w polu karnym Irlandczyków.

33. minuta: Groźna akcja Irlandczyków, na szczęście Dudka ratuje nasz zespół z opresji.

32. minuta: Słowacja - Czechy nadal 0:0.

31. minuta: Błaszczykowski dośrodkowuje z rzutu rożnego, Taylor łapie piłkę.

30. minuta: Ładna dwójkowa akcja Brożka i Rogera. Brożek strzelił, ale obrońca wybił piłkę. Mamy rzut rożny.

29. minuta: Strzał Murawskiego, niestety zablokowany. Podawał Błaszczykowski.

28. minuta: Aut dla biało-czerwonych. Kibice głośno dopingują naszych piłkarzy.

27. minuta: Nasi piłkarze z coraz większym trudem rozgrywają piłkę.

26. minuta: Nie jest dobrze. Polacy wciąż nie oddali strzału na bramkę Taylora.

25. minuta: Znów strata Healy'eja i atak pozycyjny biało-czerwonych.

24. minuta: Kontra naszych rywali, na szczęście Healy traci piłkę. Boruc od bramki.

23. minuta: Selekcjoner Irlandczyków Nigel Worthington stoi przy linii bocznej, dopingując swoich piłkarzy, Leo Beenhhakker siedzi cicho na ławce.

22. minuta: W innym meczu w naszej grupie Słowacy remisują z Czechami 0:0. To dla nas dobry wynik.

21. minuta: Błaszczykowski walczy z McCannem. Aut dla Polaków i strata Obraniaka.

20. minuta: Wydaje się, że biało-czerwonym skończyły się pomysły na grę. Żewłakow znów ma dużo kłopotów z zatrzymaniem Lafferty'ego.

19. minuta: Kolejny strzał naszych rywali, tym razem głową. Boruc pewnie łapie piłkę.

18. minuta: Groźna akcja Irlandczyków. Lafferty okiwał Lewandowskiego i Żewłakowa, strzelił na bramkę Boruca, ale niecelnie.

17. minuta: Atak pozycyjny biało-czerwonych i niedokładne dośrodkowanie Krzynówka.

16. minuta: Trzeci rzut wolny dla naszych rywali mniej więcej z tego samego miejsca. Strzału na szczęście nie ma, jest za to faul McCaula na Dudce.

15. minuta: Niedokładne podanie Błaszczykowskiego do Golańskiego i strata. Polacy częściej atakują prawą stroną niż lewą, na której gra Obraniak.

14. minuta: Dośrodkowanie McCanna z rzutu wolnego mija bramkę Boruca.

13. minuta: Znów podanie Golańskiego do Brożka, ale tym razem nasz jedyny wysunięty napastnik nie doszedł do piłki. Znów rzut wolny dla Irlandczyków.

12. minuta: Jeden z rywali kopnął Obraniaka w nogę, ten przez moment zwijał się z bólu na murawie, ale wstał i gra dalej.

11. minuta: Piękna akcja naszych piłkarzy; Błaszczykowski podał do Golańskiego, ten odegrał do Pawła Brożka, niestety strzał napastnika Wisły został zablokowany.

10. minuta: Irlandczycy odważniej zaatakowali, ale wciąż nie potrafią dostać się pod bramkę Polaków.

9. minuta: Boruc pewnie łapie piłkę po strzale Hughesa. Nasz bramkarz dostał oklaski od kibiców.

8. minuta: Rzut wolny dla Irlandczyków po faulu Błaszczykowskiego.

7. minuta: Trójkowa akcja Krzynówek - Lewandowski - Brożek, ale strzału nie było.

6. minuta: Strata rywali i znów Artur Boruc rozpocznie od własnej bramki.

5. minuta: Nasi piłkarzy spokojnie rozgrywają piłkę na obu połowach, rywale mają problem z jej odebraniem.

4. minuta: Znów interwencja Boruca, kontra Polaków, Rafał Murawski nie doszedł do podania od Lewandowskiego.

3. minuta: Znów akcja Obraniaka. Pomocnik Lille idealnie odegrał do Mariusza Lewandowskiego, ten uderzył z dystansu, ale obok bramki.

2. minuta: Szybkie podanie obrońcy do Artura Boruca. Obraniak dośrodkowuje do Rogera w pole karne, ale ten nie był w stanie oddać strzału.

1. minuta: Początek spotkania. Polacy grają w tradycyjnych biało-czerwonych barwach, nasi rywale na zielono-biało.

Komplet na trybunach. Nasi piłkarze grają w koszulkach dedykowanych Marcinowi Wasilewskiemu, który w minionym tygodniu odniósł koszmarną kontuzję.

Polska - Irlandia Płn. 1:1 (0:1)
Bramki: Lewandowski 80 - Lafferty 38
Żółta kartka: Golański
Polska: Artur Boruc - Paweł Golański, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Jacek Krzynówek - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski (61. Robert Lewandowski), Roger Guerreiro, Ludovic Obraniak (46. Euzebiusz Smolarek) - Paweł Brożek.
Irlandia Płn.: Maik Taylor - Gareth McAuley, Stephen Craighan, Aaron Hughes, Jonathan Evans - Damien Johnson, Samuel Clinghan, Grant McCann, Steven Davis - David Healy - Kyle Lafferty (54. Martin Paterson).
Sędzia: Manuel Mejuto Gonzalez (Hiszpania)
Widzów: 45 000