Tymczasem to bytomianie, skazywani przed spotkaniem na przegranych, strzelili dwa gole do przerwy i spowodowali, że na stadionie kibice gwizdami dawali wyraz niezadowolenia. Tego dawno w Kielcach nie było.

Po dwóch doskonałych sytuacjach pod bramką Polonii, niewykorzystanych przez Pavlo Stano i Ediego Andradinę, gospodarze grali chaotycznie, bez pomysłu i momentami bałaganiarsko.

Poloniści odważnie atakowali i pięciokrotnie strzelali na bramkę Korony. Przemysław Trytko i Łukasz Tymiński zdobyli bramki dość łatwo, bowiem rywale interweniowali ospale.

Po przerwie trener kielczan Marcin Sasal wymienił słabo grającego Vukovicia na młodszego Grzegorza Lecha. Liczył na poprawę gry w ataku. Po kilkudziesięciu sekundach, Pavol Stano strzelił na bramkę bytomian, a stojący dwa metry przed bramkarzem Andrzej Niedzielan zmienił lot piłki i zdobył kolejną bramkę w ekstraklasie.

Tym samym wzrosły nadzieje kibiców na trybunach. Spełni je Sander Puri, który tuż przed opuszczeniem boiska, strzelił wyrównującego gola dla Korony.

Poczynania ofensywne kielczan wspierać miał wprowadzony na boisko Maciej Korzym. W 68. minucie Korona została osłabiona, bowiem Hernani ujrzał czerwoną kartkę za sfaulowanie Błażeja Telichowskiego. Wykorzystali to szybko poloniści. Marcin Radzewicz nie pilnowany przez obrońców, przyjął technicznie piłkę i huknął mocno pod poprzeczkę bramki Korony. I znów prowadzenie objęła Polonia. Po szybkim kontrataku strzelał Niedzielan, piłkę odbitą przez bramkarza Polonii Seweryna Kiełpina dobił Maciej Korzym.

Gra stała się ciekawsza, nie brakowało dramatycznych momentów. Poloniści byli bliżej zwycięstwa; piłkę po strzale Telichowskiego wybił Zbigniew Małkowski, a po drugi raz Koronę uratował słupek po strzale Barcika.

Korona Kielce - Polonia Bytom 3:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Przemysław Trytko (19), 0:2 Łukasz Tymiński (44), 1:2 Andrzej Niedzielan (46), 2:2 Sander Puri (54), 2:3 Marcin Radzewicz (71), 3:3 Maciej Korzym (78).
Żółta kartka - Korona Kielce: Paweł Golański, Maciej Korzym. Polonia Bytom: Mateusz Żytko. Czerwona kartka za drugą żółtą - Korona Kielce: Maciej Korzym (88). Czerwona kartka - Korona Kielce: Hernani (68-faul).
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 5 986.
Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Hernani , Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Sander Puri (55. Maciej Korzym), Aleksandar Vukovic (46. Grzegorz Lech), Vlastimir Jovanovic, Paweł Sobolewski - Edi Andradina (74. Maciej Tataj), Andrzej Niedzielan.
Polonia Bytom: Seweryn Kiełpin - Adrian Chomiuk, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski, Krzysztof Król - Miroslav Barcik, Marcin Dziewulski, David Kobylik (78. Marek Bazik), Dariusz Jarecki (60. Marcin Radzewicz) - Przemysław Trytko (67. Robert Wojsyk), Łukasz Tymiński.