Gospodarze przystąpili do sobotniego meczu podbudowani wyjazdowym zwycięstwem z Ruchem Chorzów 2:0. Poważnej kontuzji w tym spotkaniu nabawił się bytomski napastnik Przemysław Trytko. Goście przed tygodniem u siebie pokonali Lecha Poznań 1:0, ale stracili Euzebiusza Smolarka, który znokautował Manuela Arboledę i został zdyskwalifikowany na trzy mecze.

"Derbową" potyczkę dwóch Polonii poprzedził występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", co najwyraźniej wprowadziło bytomian w weekendowy nastrój. W 14. minucie obrońcy gospodarzy spokojnie patrzyli, jak Łukasz Piątek kopnął piłkę w długi róg ich bramki. Potem nadal lepsza była warszawska drużyna. Bytomianie nie mieli prawa myśleć o golu, bowiem w pierwszej połowie oddali jeden - i to niecelny - strzał.

Po przerwie gospodarze zagrali nieco odważniej i w 53. minucie mogło być 1:1, gdyby celniej głową z kilku metrów strzelił Błażej Telichowski. Te ofensywne poczynania spowodowały rozluźnienie w bytomskiej obronie, więc w okolicach śląskiego pola karnego kilka razy było ciekawie.

Bytomski trener Robert Góralczyk na ostatni kwadrans wpuścił na boisko poobijanego w meczu z Ruchem napastnika Grzegorza Podstawka. Skończyło się na strzale Davida Kobylika. Jedynym celnym jego zespołu w tym meczu. A tuż przed końcem Daniel Gołębiewski z zimną krwią wykorzystał podanie Brazylijczyka Bruno i nie dał szans Marcinowi Juszczykowi, podwyższając wynik.

Polonia Bytom - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Łukasz Piątek (14), 0:2 Daniel Gołębiewski (89).
Żółta kartka - Polonia Bytom: Marcin Dziewulski, Dariusz Jarecki. Polonia Warszawa: Łukasz Trałka, Janusz Gancarczyk.
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 2 500.
Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Adrian Chomiuk, Lukas Killar, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski - Marcin Radzewicz, Marcin Dziewulski (73. Grzegorz Podstawek), David Kobylik, Łukasz Tymiński, Dariusz Jarecki (56. Miroslav Barcik) - Robert Wojsyk (46. Blazej Vascak).
Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Radek Mynar (77. Janusz Gancarczyk), Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Tomasz Brzyski - Adrian Mierzejewski, Andreu Mayoral, Bruno Coutinho, Łukasz Trałka (83. Patryk Rachwał), Łukasz Piątek - Artur Sobiech (46. Daniel Gołębiewski).