Początek spotkania, choć rozgrywany w dość wolnym tempie, należał do gospodarzy, którzy opanowali środek pola i dłużej utrzymywali się przy piłce. Lubinianie nie byli jednak w stanie zakończyć swoich akcji celnymi strzałami lub w decydujących momentach brakowało im dokładności. Jagiellonia szansy szukała w nielicznych kontratakach, a na bramkę strzeżoną przez Bojana Isailovica próbowali strzelać Ermin Seratlic i Tomasz Kupisz.

W 35. minucie powinno być 1:0 dla Zagłębia. Mouhamadou Traore zwodem oszukał w polu karnym dwóch obrońców, uderzył płasko po ziemi, ale piłka trafiła w boczną siatkę. Chwilę później to jednak rywale cieszyli się ze zdobycia gola. Csaba Horvath sfaulował w polu karnym Seratlica, a sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę mocnym strzałem tuż przy słupku zamienił Tadas Kijanskas.

Po zmianie stron w roli głównej wystąpili kibice Zagłębia, którzy rzucając na murawę serpentyny na kilka minut wstrzymali grę. Tymczasem na boisku gospodarze bezskutecznie starali się odrobić straty. Od 61. minuty zadanie to stało się jeszcze trudniejsze, bowiem czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję Rafale Grzybie ukarany został Damian Dąbrowski. Chwilę później fatalny błąd przed polem karnym popełnił Sergio Reina, piłkę przejął Seratlic i płaskim strzałem pokonał Isailovica.

Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Przemysław Kocot. Od tego momentu na boisku dominowali goście, którzy jeszcze kilkukrotnie bliscy byli zdobycia gola. Dobrych okazji nie wykorzystali m.in. Kijanaskas, który z 19 metrów trafił w poprzeczkę i Seratlic, po strzale którego piłka odbiła się od słupka.

Kilkanaście minut przed końcem meczu na stadionie zgasło światło, a trybuny rozświetliły ekrany telefonów komórkowych i ogniki zapalniczek. Przerwa trwała ponad kwadrans, a sędzia przedłużył spotkanie o 23 minuty.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Tadas Kijanskas (42-karny), 0:2 Ermin Seratlic (64).
Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Dawid Abwo, Csaba Horvath, Przemysław Kocot, Patryk Bryła. Jagiellonia Białystok: Andrius Skerla, Mladen Kascelan. Czerwona kartka za drugą żółtą - KGHM Zagłębie Lubin: Przemysław Kocot (72). Czerwona kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Damian Dąbrowski (61-faul).
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 6 000.
W drugiej połowie z powodu awarii oświetlenia spotkanie zostało przerwane na około 20 minut.
KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Przemysław Kocot, Csaba Horvath, Sergio Reina, Fernando Dinis (67. Patryk Bryła) - Łukasz Hanzel, Damian Dąbrowski, Adrian Błąd (90+19. Mateusz Bartków), Dawid Abwo, Kamil Wilczek (36. Martins Ekweueme) - Mouhamadou Traore.
Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Thiago Rangel Cionek, Robert Arzumanyan, Andrius Skerla, Tadas Kijanskas - Tomasz Kupisz (90+10. Franck Essomba), Hermes, Rafał Grzyb, Jarosław Lato - Ermin Seratlic (90+17. Mladen Kascelan), Tomasz Frankowski (65. Marcin Burkhardt).