Do spotkania Śląsk przystąpił bez kontuzjowanych Johana Voskampa, Amira Spahica i Dariusza Sztylki. Do zespołu po blisko półrocznej przerwie powrócili natomiast Jarosław Fojut i Łukasz Gikiewicz, który jednak spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Trener Polonii Jacek Zieliński nie mógł natomiast skorzystać z Bruno i Łukasza Teodorczyka.

Spotkanie z dużo większym animuszem rozpoczęli gości, którzy szybko przejęli inicjatywę i ruszyli do ataku na bramkę strzeżoną przez Mariana Kelemena. Polonistom brakowało jednak dokładności albo na ich drodze stawali twardo grający obrońcy. Cofnięty na własną połowę Śląsk swoich szans szukał w kontratakach i stałych fragmentach gry.

W 25. minucie po rzucie rożnym z lewej strony boiska błąd popełniła obrona Polonii. Sebastian Mila dośrodkował na piąty metr, gdzie piłka w dużym zamieszaniu trafiła do pozostawionego bez opieki Piotra Celebana, a ten bez większych problemów pokonał Sebastiana Przyrowskiego.

Chwilę później mogło być już 1:1, ale po dośrodkowaniu Roberta Jeża z rzutu wolnego Edgar Cani trafił w słupek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na gościach jeszcze przed przerwą. Już w doliczonym czasie gry Mila strzałem w samo okienko z rzutu wolnego z około 25 metrów podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Po zmianie stron poloniści rzucili się do odrabiania strat, zamykając wrocławian w ich własnym polu karnym. Groźnie na bramkę Kelemena uderzali m.in. Jeż, Łukasz Trałka i Paweł Wszołek. Od 60. minuty gra ponownie się wyrównała, Śląsk przetrwał napór rywali i sam próbował atakować.

Na efekty tych starań kibice musieli jednak poczekać do 77. minuty. Wtedy właśnie Tadeusz Socha minął dwóch rywali, wbiegając w pole karne podał do Waldemara Soboty, który odegrał do wprowadzone chwilę wcześniej Łukasza Gikiewicza, a ten płaskim strzałem pokonał bezradnego bramkarza Polonii. W 90. minucie wynik spotkania ustalił strzałem głową Dariusz Pietrasiak, po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego.

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Piotr Celeban (25), 2:0 Sebastian Mila (45+1-wolny), 3:0 Łukasz Gikiewicz (77), 4:0 Dariusz Pietrasiak (90-głową).

Żółta kartka - Polonia Warszawa: Adam Kokoszka.

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 8 000.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota (88. Mateusz Cetnarski), Rok Elsner, Sebastian Dudek (85. Dariusz Pietrasiak), Sebastian Mila, Łukasz Madej - Cristian Omar Diaz (73. Łukasz Gikiewicz).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Aleksandar Todorovski, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok - Grzegorz Bonin (46. Paweł Wszołek), Łukasz Trałka, Robert Jeż, Łukasz Piątek (66. Daniel Sikorski), Pavel Sultes (82. Miłosz Przybecki) - Edgar Cani.