Dwa tygodnie temu przedstawiliśmy Traore ostateczną wersję nowego kontraktu, ale menedżer piłkarza przekazał nam informację, że ta propozycja nie satysfakcjonuje Abdou. Nie jesteśmy już w stanie sprostać finansowym wymaganiom tego zawodnika i nie będziemy negocjować z nim innych warunków - powiedział PAP rzecznik prasowy Lechii Michał Lewandowski.

Reklama

Działacze gdańskiego klubu zaproponowali Traore, który w tym sezonie zdobył w ekstraklasie dziewięć bramek, przedłużenie kontraktu o 2,5 roku. Nieoficjalnie wiadomo, że reprezentant Burkina Faso miałby zarabiać w Lechii blisko 30 tysięcy euro miesięcznie.

Traore, który 28 grudnia skończy 24 lata, trafił do Lechii w trakcie sezonu 2010/2011 z norweskiego Rosenborga Trondheim. W biało-zielonych barwach rozegrał w ekstraklasie 64 mecze i strzelił 25 goli.

Na początku stycznia gdański klub ogłosi listę transferową. Wszystko wskazuje na to, że znajdą się na niej reprezentant Litwy Vytautas Andriuskevicius i Patryk Tuszyński. Jeszcze nie wiadomo, czy po odejściu Traore trafi na nią napastnik Piotr Grzelczak.

Przed rundą rewanżową zamierzamy się wzmocnić. Nie ukrywam, że przydałoby się pozyskać co najmniej jednego piłkarza do każdej formacji - podsumował trener Lechii Bogusław Kaczmarek.