W rozegranym w piątek pierwszym meczu 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało na własnym boisku z Piastem Gliwice 0:2 (0:1).Goście objęli prowadzenie w 10. minucie po trafieniu Łukasza Hanzela, drugi gol dla Piasta padł w 61. minucie po indywidualnej akcji Rubena Jurado - hiszpański napastnik gliwiczan zdobył tym samym swoją 6 bramkę w sezonie. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu - w 78. minucie z boiska został usunięty, po otrzymaniu drugiej żółtej kartki, obrońca Zagłębia Adam Banaś. Cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry drugą żółtą kartkę zobaczył strzelec pierwszego gola dla gości, Łukasz Hanzel. W doliczonym czasie gry trzeci z piłkarzy zakończył udział w meczu przed ostatnim gwizdkiem - czerwoną kartkę otrzymał Krzysztof Król z Piasta.

Przegrana z Piastem to 10 porażka Zagłębia w rozgrywkach ekstraklasy, lubiński zespół zajmuje po piątkowym meczu 15. miejsce w tabeli, z dorobkiem 13 punktów. Piast po wygranej w Lubinie ma 22 punkty, awansował o 4 miejsca i po 17 rozegranych meczach zajmuje 8. pozycję. W piątek zostanie rozegrany jeszcze jeden mecz 17. kolejki, w Krakowie Wisła zmierzy się z Koroną Kielce. Pozostałe mecze odbędą się w niedzielę i w poniedziałek.