Piast Gliwice wygrał 3:0 (0:0) z Zawiszą Bydgoszcz w rozegranym w piątek meczu 7. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gliwiczanie prowadzili od 63. minuty, gola strzelił Ruben Jurado. Hiszpański napastnik pokonał bramkarza gości efektownym strzałem z woleja, z ok. 10 metrów, wcześniej ładnym dośrodkowaniem popisał się Adrian Klepczyński.
W 72. minucie było 2:0 po trafieniu Kamila Wilczka - pomocnik Piasta zdobył gola strzałem głową po dośrodkowaniu Gerarda Badii z rzutu rożnego.

Po kolejnych sześciu minutach przewaga Piasta wzrosła do trzech trafień. Jurado wykorzystał kolejne znakomite dośrodkowanie Badii i zdobył gola strzałem głową. Piast odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie - gliwiczanie mają po piątkowym meczu 6 punktów i zajmują 12. miejsce w tabeli. Zawisza przegrał szósty kolejny mecz (!) i jest ostatnim zespołem ekstraklasy, z dorobkiem 3 punktów.