"Kanonierzy" zaatakowali od samego początku. W efekcie już w 9. minucie mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Jednak Mesut Oezil zmarnował rzut karny. Potem inicjatywę przejęli goście.

W 37. minucie Wojciech Szczęsny faulował w u karnym Arjena Robbena i sędzia ukarał Polaka czerwoną kartką. Sytuacja w której nasz golkiper przekroczył przepisy była bliźniaczo podobna, do tej z Euro 2012 w meczu z Grecją, gdzie polski bramkarz również został usunięty z boiska.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł David Alaba, ale gracz Bayernu podobnie jak kilka minut wcześniej Oezil, też nie potrafił zamienić rzutu karnego na gola.

W miejsce Szczęsnego w bramce gospodarzy pojawił się inny Polak, Łukasz Fabiański. Były golkiper Legii Warszawa bronił dobrze, ale nie był wstanie uchronić swojej drużyny przed strata goli po strzałach Toniego Kroosa i Thomasa Muellera.

>>>Arsenal - Bayern 0:2. Zobacz gole

Bawarczycy wygrali 2:0 i w obliczu rewanżu na własnym stadionie są zdecydowanym faworytem do awansu.

W drugim środowym meczu Atletico Madryt po golu Diego Costy wygrało w Mediolanie z tamtejszym AC Milan 1:0.

>>>AC Milan - Atletico 0:1. Zobacz wideo