Spotkanie Serbów z Francuzami obfitowało w wiele zwrotów akcji i efektownych wymian. "Trójkolorowi" nie wykorzystali trzech piłek meczowych. W ostatniej akcji ekipa z Bałkanów miała sporo szczęścia - po zagrywce Urosa Kovacevica piłka trafiła Nicolasa Le Goffa w głowę, a żaden z jego kolegów nie był w stanie jej podbić.

Mecz ten był także pojedynkiem atakujących obu ekip - Aleksandar Atanasijevic, były zawodnik PGE Skry Bełchatów, zdobył 38 punktów, a Stephen Boyer - 34.

Francuzi mają na koncie trzy zwycięstwa i tyle samo porażek oraz 12 punktów. Ich szanse na awans do trzeciej rundy, w której wystąpi czołowa "szóstka", są już raczej tylko teoretyczne.

"Trójkolorowi" mają w dorobku jeden medal MŚ - w 2002 roku stanęli na najniższym stopniu podium. Cztery lata temu z kolei uplasowali się tuż za nim. Poza tym mogą się pochwalić tytułem mistrzów Europy sprzed trzech lat. Triumfowali także w Lidze Światowej w 2015 i 2017 roku.

Ich liderem jest charyzmatyczny Earvin Ngapeth, który na kilka tygodni przed mundialem doznał kontuzji mięśni brzucha. Wystąpił jednak w czterech z pięciu pojedynków swojej drużyny w pierwszej rundzie, w której Francuzi przegrali z Brazylią i niespodziewanie z Holandią.

W składzie drużyny jest wielu zawodników, którzy obecnie lub w przeszłości grali w klubach PlusLigi. W tym gronie są: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard, Thibault Rossard, Julien Lyneel i Kevin Tillie.

Serbia mają teraz pięć zwycięstw i 15 pkt. Trenerem zespołu jest charyzmatyczny Nikola Grbic, w przeszłości utytułowany rozgrywający. Ma on na koncie kilka sukcesów w najważniejszych imprezach międzynarodowych. Mistrzami olimpijskimi Serbowie zostali w 2000 roku, a cztery lata wcześniej sięgnęli po brąz. Oba te sukcesy zanotowali jeszcze jako reprezentacja Jugosławii. W MŚ wywalczyli srebro (1998) i brąz (2010). Cztery lata temu zajęli dziewiąte miejsce. Są także mistrzami Starego Kontynentu z 2001 i 2011 roku.

Ważnymi postaciami w obecnej kadrze są: Marko Ivovic, Srecko Lisinac, Atanasijevic. Wszyscy trzej w przeszłości bronili barw polskich klubów.