Anterselva jest dla Sikory miejscem wyjątkowym. To właśnie tu Polak w 1995 roku został mistrzem świata w biegu indywidualnym na 20 km, co było pierwszym tak znaczącym sukcesem w jego karierze.

Sikora, wicelider Pucharu Świata, ruszył na trasę jako ostatni z czołówki. Zaczął bardzo szybko i na pierwszym pomiarze czasu - po 1,6 km trasy - był najlepszy. Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu miał czwarty czas, a przegrywał tylko z trzema z grona kilku świetnie dysponowanych w ostatnich zawodach Austriaków.

Po drugiej wizycie na strzelnicy i kolejnych pięciu udanych próbach Sikora tracił 4,6 s do Svendsena. Pierwszy na ostatniej rundzie pomiar czasu wskazywał, że Polak ma szansę wyprzedzić Norwega, ale w końcówce nieco osłabł i uzyskał rezultat słabszy o 6,7 s.

Gdy wydawało się, że korespondencyjny pojedynek między Sikorą a Svendsenem zdecyduje o zwycięstwie, do gry wmieszał się Bjoern Ferry. Po drugim strzelaniu był czwarty, ale na kolejnych pomiarach czasu systematycznie zmniejszał dystans do czołowej dwójki. Na mecie o 3,6 przegrał z Norwegiem, ale zepchnął Polaka na trzecią pozycję.

Ze startu w Anterselvie zrezygnował Norweg Ole Einar Bjoerndalen, który przed tygodniem wygrał oba starty indywidualne w niemieckim Ruhpolding.