Watanabe pierwszy raz wygrała zawody tej rangi. 20-latka zajmowała szóste miejsce po programie krótkim, ale w programie dowolnym uzyskała aż 134,32 pkt, co dało jej łączną notę 197,59. Japonka zajęła w tym roku 10. miejsce w mistrzostwach świata juniorów. Podczas zawodów Skate Canada zastępowała kontuzjowaną Wakabę Higuchi.

"Byłam bardzo zdenerwowana, ponieważ to było moje pierwsze Grand Prix. Dopiero tydzień temu powiedziano mi, że będę brała udział w tych zawodach. Musiałam się dostosować do kalendarza, ale jestem z siebie zadowolona" - powiedziała Watanabe.

Drugie miejsce zajęła Amerykanka Starr Andrews (191,6), a trzecia była Young You z Korei Południowej (190,15). Po programie krótkim prowadziła Kanadyjka Madelina Schizas, lecz ostatecznie spadła na siódmą pozycję (180,59).

W rywalizacji mężczyzn triumfował brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie - Shoma Uno. Japończyk zdobył łacznie 273,15 pkt. Drugi był jego rodak Kao Miura (265.29), który prowadził po programie krótkim. Trzecie miejsce zajął Włoch Matteo Rizzo (251,03).

Riku Miura i Ryuichi Kihara wygrali rywalizację par sportowych z dorobkiem 212,02 pkt. Japończycy byli najlepsi w programie krótkim i dowolnym. Na drugim miejscu zostali sklasyfikowani reprezentanci USA - Emily Chan i Spencer Akira Howe (186,48). Trzecią pozycję zajęli Włosi Sara Conti i Niccolo Macii (186,18).

Zawody w Mississauga w stanie Ontario były drugimi z cyklu Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym w sezonie 2022/23. Obecny będzie różnił się od wcześniejszych ze względu na nieobecność Rosjan, którzy od lat dominowali w łyżwiarstwie figurowym. Rosyjscy zawodnicy zostali wykluczeni do odwołania z międzynarodowych zawodów z powodu agresji zbrojnej tego kraju na Ukrainę.