W pierwszej rundzie turnieju w Auckland Janowicz zmierzył się Brianem Bakerem. Amerykanin jest sklasyfikowany na 61. pozycji w rankingu ATP. Polak natomiast jest o 35. lokat wyżej i to on był zdecydowanym faworytem pojedynku.

Niestety mecz zakończył się porażką naszego tenisisty. W pierwszym secie górą był Janowicz, który wygrał 6:4. Druga partia była bardzo zacięta, a ostatecznie na swoją korzyść 7:6 (7-5) rozstrzygnął ją rywal nas tenisisty.

Decydujący set był bardzo dramatyczny. Polak przegrywał już 1:5 i wydawało się, że Baker szybko zakończy trzecią partię. Wtedy jednak Janowicz zaczął grać jak z nut. Doprowadził do stanu 4:5. W 10. gemie polski tenisista obronił aż siedem piłek meczowych. Jednak w końcu Amerykanin dopiął swego i skończył spotkanie wygrywając w trzecim secie 6:4.