W hali United Center w Chicago "Celtowie" prowadzili w środę od początku do końca spotkania. Ich liderem był Jaylen Brown - 25 punktów, a jeszcze czterech graczy uzyskało dwucyfrowe zdobycze. Swojego najlepszego strzelca najbardziej wsparli Al Horford - 17 i 10 zbiórek oraz Jayson Tatum - 16, 10 zb. i osiem asyst. W ekipie gospodarzy, którzy przegrali trzeci mecz z rzędu, wyróżnili się DeMar DeRozan - 16 i czarnogórski środkowy Nikola Vucevic - 13 i siedem zbiórek.

Było to 50. zwycięstwo Celtics w sezonie. Ostatni raz drużynie udało się osiągnąć ten pułap w rozgrywkach 2017/18. Dobrze jest wrócić tam, gdzie się nas oczekuje - powiedział trener bostończyków Ime Udoka, który głównym szkoleniowcem zespołu został w tym sezonie.

W derbach Nowego Jorku Brooklyn Nets pokonali na wyjeździe ekipę Knicks 110:98 i była to ich siódma kolejna wygrana w konfrontacjach tych drużyn. Triple-double uzyskał lider gości Kevin Durant - 32 pkt (z czego 23 w drugiej połowie, w której zespół odrobił 21-punktową stratę z trzeciej kwarty), 10 zb. i 11 as. Kyrie Irving dodał 24 pkt, osiem zbiórek i siedem asyst. Czołowym strzelcem Knicks był Alec Burks - 24. Gospodarze po przerwie zdobyli zaledwie 31 pkt.

Sezon zasadniczy zbliża się ku końcowi

W Konferencji Wschodniej znanych jest już sześć zespołów, które uzyskały bezpośredni awans do play-off: Miami Heat (52-28), Boston (50-30), Milwaukee Bucks (49-30), Philadelphia 76ers (49-30), Toronto Raptors (46-33) i Chicago (45-35). Rywalizacja toczy się o drugie miejsce w tabeli, a kluczowe będą czwartkowe mecze Celtics - Bucks i Sixers - Raptors.

Na Zachodzie występ w kolejnej fazie rozgrywek zagwarantowały sobie: Phoenix Suns (63-17), Memphis Grizzlies (55-24), Golden State Warriors (50-29), Dallas Mavericks (50-30) i Utah Jazz (48-32). Szanse na szóstą, premiowaną awansem lokatę wciąż mają Denver Nuggets (47-33) i Minnesota Timberwolves (45-35).

Sezon zasadniczy 2021/22 zakończy się 10 kwietnia. Dwa dni później rozpoczną się baraże o udział w play-off, w których wystąpią zespoły z miejsc 7-10 w konferencjach. Mistrz zostanie wyłoniony najpóźniej 19 czerwca.

2. Denver Nuggets 47 33 .588
3. Minnesota Timberwolves 45 35 .563