Cracovia Kraków - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramka: Ślusarski 55

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Łukasz Tupalski, Jakub Kaszuba, Bartosz Ślusarski. Polonia Warszawa: Jarosław Lato.

Sędzia: Jacek Walczyński (Lublin). Widzów 5 500.

Cracovia desperacko walczy o utrzymanie w lidze, ale z sukcesami. W niedzielę zespół z Krakowa wykonał plan maksimum i wygrał z Polonią Warszawa. Krakowianom udało się także po raz pierwszy od pięciu kolejek zdobyć trzy punkty. A w Polonia na pewno "nerwówka", czy prezes Wojciechowski, który zwolnił po remisie z Lechią Bogusława Kaczmarka, teraz oszczędzi Jacka Grembockiego.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:1(1:0)

Bramki: Lewandowski (45) - Brzyski (66)

Lech stracił gdzieś formę, którą imponował na początku rundy wiosennej. Ale jeśli chce jeszcze myśleć o mistrzostwie, musi wygrać z Ruchem, który w lidze poczyna sobie słabiutko. "Będziemy zdeterminowani" - zapowiada Bartosz Bosacki. "Kolejorz" jest zdecydowanym faworytem tego spotkania.

18 min. Sędzia nie dyktuje ewidentnego karnego po faulu na Lewandowskim.

32 min. Żółtą kartką ukarany Pavol Balaz bo kolejnym faulu na Peszce.

36 min. Doskonałą, najlepszą w tym meczu okazję do zdobycia gola marnuje Janoszka, który nie wykorzystuje sytuacji sam na sam po świetnym podaniu Grzyba.

45 min. 1-0 dla Lecha. Szybki kontratak, Peszko wymienia piłkę ze Stilicem, akcję kończy strzałem z bliskiej odległości Robert Lewandowski. Koniec 1 połowy.

Rozpoczęła się druga połowa. Czy Lech w końcu zacznie grać na poziomie, do jakiego przyzwyczaił kibiców na początku wiosny? A może to Ruch skorzysta na błędach rywali i doprowadzi do wyrównania.

Na razie trudno mówić o dominacji którejkolwiek z ekip. Szczególnie, że lechici są wyjątkowo nieskuteczni. Pojedynczymi akcjami od czasu do czasu popisują się Arboleda, czy Lewandowski, ale jest to stanowczo za mało na Ruch. Niestety i rywale nie zachwycają...

59 minuta Lewandowski wywalczył rzut rożny. Cóż z tego skoro piłka trafiła pod nogi rywali...

61 miuta Wilk stanął przed ogromną szansą na podwyższenie wyniku spotkania na 2:0. Piłkarz świetnie się odnalazł w sytuacji pod bramką. Prawie... Gdyż zamiast skierować piłkę do bramki, ta poleciała w trybuny. Kolejna niewykorzystana sytuacja. Ile jeszcze?

66 minuta GOOL! Dla Ruchu trafia Brzyski! Lech ukarany za swoją nieskuteczność!

72 minuta Łukasz Janoszka stanął przed szansą na wyprowadzenie chorzowian na prowadzenie 2:1. Niestety piłka o kilkadziesiąt centymetrów minęła bramkę.

81 minuta Murawski i nie ma gola! Albo Ruch ma szczęście, albo Lech niesamowitego pecha. Sytuację w ostatnim momencie uratowali obrońcy z Chorzowa, którzy ofiarnie wybili piłkę z dala od swojej bramki

89 minuta sytuacja bez zmian, czyżby Lech miał stracić punkty i to u siebie? Lechici na początku spotkania dyktowali tempo gry, ale nawet wówczas nie porafili tego przełożyć na wynik meczu. Teraz z każdą minutą jest tylko gorzej - spóźnione reakcje, słaba skuteczność, zdenerwowanie i niedokładność. Tak jakby Lech teraz martwił się o zachowanie porzynajmniej remisu. Sędzia przedłużył spotkanie o cztery minuty.

94 miuta rzut wolny w wykonaniu Semira Stilicia. Piłka w rękach bramkarza Milarz. Po akcji Ruchu sędzia kończy spotkanie.