W 14. minucie Filip Szymczak dostał piłkę w polu karnym i z bliska uderzył na bramkę, lecz Karlo Sentic obronił jego strzał. Kilka minut później Marco Pasalic wykorzystał celne dośrodkowanie i uderzył z woleja ponad bramką. Po chwili Filip Marchwiński podał prostopadle do Szymczaka. Po jego potężnym strzale piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Akcja dwóch młodych piłkarzy Lecha Poznań dała prowadzenie biało-czerwonym.

W 22. minucie Veldin Hodza zmusił do interwencji Kacpra Bieszczada. 10 minut później bramkarz reprezentacji Polski wybronił strzał Martina Baturiny z bliskiej odległości, ale skapitulował, gdy Stipe Biuk wykończył kontratak Chorwatów.

W 45. min Patryk Peda główkował po rzucie rożnym, ale Sentic uchronił Chorwatów od straty bramki. Pod koniec pierwszej połowy gola na 2:1 strzelił Biuk.

W 49. min Jan Biegański potężnie uderzył z dystansu, lecz jego strzał został obroniony. Chwilę później Szymczak wychodził na dogodną pozycję, ale tuż przed oddaniem strzału został zablokowany przez obrońcę.

Polacy w 74. min wykonywali rzut wolny sprzed pola karnego. Mateusz Łęgowski strzelił potężnie, ale Sentic sparował piłkę na rzut rożny.

W ostatnim kwadransie Chorwaci mieli kolejne okazje na podwyższenie prowadzenia, ale Bieszczad skutecznie interweniował. Jednak w 88. min Marin Ljubicic strzelił trzeciego gola dla Chorwatów.

W doliczonym czasie drugiej połowy Mariusz Fornalczyk strzelił zza pola karnego, lecz Sentic był dobrze ustawiony.

Było to trzecie spotkanie młodzieżowej reprezentacji Polski pod wodzą trenera Michała Probierza. W poprzednich biało-czerwoni przegrali 0:1 z Grecją i zremisowali 1:1 z Łotwą.

Chorwacja - Polska 1:3
Skład reprezentacji Polski
: Kacper Bieszczad - Tomasz Wojtowicz, Artur Mosór, Patryk Peda, Kajetan Szmyt - Filip Marchwiński (75. Michał Rakoczy), Jan Biegański, Mateusz Łegowski (84. Mariusz Fornalczyk) - Mateusz Musiałowski, Jakub Myszor (60. Aleksander Buksa), Filip Szymczak.