Długo ataki krakowian były nieskutecznie, ale na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Jurij Szatałow dokonał pokerowej zagrywki. Za Tomasza Moskałę wprowadził Marcina Krzywickiego, który strzelił wyrównującą bramkę. W doliczonym czasie gry decydującego gola zdobył Dariusz Pawlusiński.

Początek należał jednak do gości. W siódmej minucie będący na 16 metrze Mateusz Centarski wycofał piłkę do Łukasza Bociana, a ten umieścił ją w siatce.

W 20 min powinno być 2:0 - po rajdzie lewym skrzydłem Łukasz Wróbel precyzyjnie zagrał piłkę w pole karne, Dawid Nowak minął się z piłkę. Dopadł jej jednak Maciej Małkowski, ale będąc na idealnej pozycji spudłował.

Jeszcze w pierwszej połowie bramkę dla zespołu z Bełchatowa mógł zdobyć... Bartłomiej Dudzic (31 min), ale po jego pechowym zagraniu - w polu karnym "Pasów" - dużo szczęście miał Marcin Cabaj.

Pięć minut po przerwie wydawało się, że prysły nadzieje Cracovii na wyrównanie. Po wrzutce z rzutu wolnego Centarskiego Dawid Nowak uprzedził Sławomira Szeligę i strzałem z bliska pokonał Cabaja.

Jednak bramka Dudzica z 86. min poderwała Cracovię do bardziej energicznej walki. W 89 min po dobrym podaniu Arkadiusza Radomskiego sam na sam z Sapelą znalazł się Krzywicki i było 2:2.

Bełchatowianie starali się wygrać ten mecz, znów atakowali, ale to "Pasy" zdobyły trzy punkty. Po zagraniu z prawej strony Dariusza Pawlusińskiego piłka wpadła do siatki już w doliczonym czasie gry.

W krakowskim zespole nie zagrali Hesdey Suart, Radosław Matusiak i Bartosz Ślusarski, którzy zostali karnie przesunięci do drużyny młodej ekstraklasy (w pierwszym przypadku przez trenera, w dwóch pozostałych przez zarząd).

Przed meczem uczczono pamięć młodego piłkarza Cracovii Rafała Dzwonka, który niedawno zginął w wypadku samochodowym.

Bramki: 0:1 Łukasz Bocian (7), 0:2 Dawid Nowak (50), 1:2 Bartłomiej Dudzic (86), 2:2 Marcin Krzywicki (89), 3:2 Dariusz Pawlusiński (90+3).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Milos Kosanović, Tomasz Moskała, Dariusz Pawlusiński. PGE GKS Bełchatów: Łukasz Bocian, Tomasz Wróbel, Zlatko Tanevski.

Sędzia: Masaaki Toma (Japonia). Widzów 4 000.

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Paweł Sasin, Piotr Polczak, Milos Kosanović, Tomasz Moskała (85. Marcin Krzywicki) - Sławomir Szeliga, Arkadiusz Radomski, Bartłomiej Dudzic, Mateusz Klich (57. Alexandru Suvorov), Mariusz Sacha (57. Dariusz Pawlusiński) - Saidi Ntibazonkiza.

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Grzegorz Fonfara, Zlatko Tanevski, Marcin Drzymont, Jacek Popek - Tomasz Wróbel (68. Marcin Żewłakow), Łukasz Bocian, Grzegorz Baran, Mateusz Cetnarski (88. Kamil Poźniak), Maciej Małkowski - Dawid Nowak (70. Marcus da Silva).