W pierwszej połowie groźniejsze były akcje gości. Kilka razy gorąco zrobiło się w polu karnym "Niebieskich", chociaż zabrakło akcjom przyjezdnych skutecznego wykończenia. Ruch oddał przed przerwą jeden celny strzał, co wystarczyło, by prowadzić. Po rzucie wolnym wykonanym przez Słoweńca Andreja Komaca Wojciech Grzyb głową skierował piłkę do siatki.

Tuż przed przerwą lubinianie domagali się rzutu karnego po starciu Dawida Plizgi z Malinowskim, ale sędzia faulu się nie dopatrzył.

Przez kilka minut pierwszej części spotkania kibice gospodarzy opuścili jeden z sektorów, pozostawiając na nim transparent o treści: "Trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska", co zapewne było "głosem w dyskusji" na temat zamknięcia przez wojewodów stadionów Lecha i Legii.

Po zmianie stron trener chorzowian Waldemar Fornalik wpuścił na boisko napastnika Arkadiusza Piecha, czego już wcześniej domagała się widownia.

Druga część przyniosła otwartą grę obu zespołów. Lubinianie dążyli do odrobienia straty a miejscowi chcieli podwyższyć prowadzenie, żeby uniknąć nerwów w końcówce. Goście wyrównali, kiedy Senegalczyk Mouhamadou Traore z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Ruchu, przerzucając piłkę ponad Matko Perdijicem.

W 85. minucie ponowne prowadzenie dał Ruchowi Maciej Jankowski, wykorzystując podanie Komaca z rzutu rożnego. Ale "nosa" - jak się później okazało - miał trener Zagłębia Jan Urban. Kamil Wilczek, wprowadzony do gry w samej końcówce, dał w doliczonym czasie jeden punkt swojemu zespołowi, pokonując głową chorwackiego bramkarza gospodarzy.

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Wojciech Grzyb (41-głową), 1:1 Mouhamadou Traore (67), 2:1 Maciej Jankowski (85), 2:2 Kamil Wilczek (90+4-głową).
Żółta kartka - Ruch Chorzów: Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski, Maciej Jankowski. KGHM Zagłębie Lubin: Csaba Horvath, Bartosz Rymaniak, Łukasz Hanzel.
Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).
Widzów 4 000.
Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Żeljko Djokic, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk (46. Arkadiusz Piech), Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb (83. Sebastian Olszar), Marcin Malinowski, Andrej Komac, Paweł Lisowski, Marek Zieńczuk (66. Łukasz Janoszka) - Maciej Jankowski.
KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Sergio Reina, Przemysław Kocot - Dawid Abwo (88. Kamil Wilczek), Dawid Plizga, Łukasz Hanzel, Amer Osmanagic (75. Arkadiusz Woźniak), Szymon Pawłowski (87. Martins Ekwueme) - Mouhamadou Traore.