W lepszej sytuacji przystępowali do wtorkowego spotkania gospodarze, mając cztery punkty przewagi. Atutem Cracovii był trener Jurij Szatałow, jeszcze jesienią pracujący w Bytomiu.

Wrażenie bardziej zdeterminowanych sprawiali na początku goście, którzy zaatakowali od pierwszego gwizdka sędziego. Nie stworzyli bardzo groźnych sytuacji pod bramką Polonii, ale prowadzili grę. Przełomowa okazała się decyzja Saidi Ntibazonkizy, który postanowił zaskoczyć bytomskiego bramkarza zza narożnika pola karnego. Skutecznie, bo piłka odbita od poprzeczki wpadła do siatki.

Od tego momentu żwawiej zaczęli grać poloniści, próbując - bez sukcesów - zagrozić Wojciechowi Kaczmarkowi.

Jeśli miejscowi kibice oczekiwali jakiegoś szturmu swoich ulubieńców po przerwie, mogli się czuć zawiedzeni. Dominowali goście i po kwadransie mogli podwyższyć wynik, gdyby Ntibazonkiza wykorzystał sytuację sam nas sam z bramkarzem rywali.

Trener bytomian Robert Góralczyk w 66. minucie wykorzystał limit zmian, rzucając do ataku całą "artylerię". I gospodarze coraz częściej gościli pod krakowską bramką. Siedem minut przed końcem nadziali się na kontrę Cracovii, Peter Hricko sfaulował w polu karnym Mateusza Klicha i sędzia podyktował jedenastkę. Pewnie wykorzystał ją Alexandru Suvorov.

Zaraz potem zaczęły się prawdziwe emocje, bowiem po zagraniu ręką Mariana Jarabicy rzut karny zamienił na kontaktowego gola Mateusz Żytko. Na więcej gospodarzom nie starczyło czasu i Cracovia wygrała w Bytomiu swój pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie ligowym.

Polonia Bytom - Cracovia Kraków 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Saidi Ntibazonkiza (32), 0:2 Alexandru Suvorov (83-karny), 1:2 Mateusz Żytko (89-karny).
Żółta kartka - Polonia Bytom: Michal Hanek, Łukasz Tymiński. Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek, Arkadiusz Radomski.
Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa).
Widzów: 3 500.
Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski, Krzysztof Król - Marcin Radzewicz, Łukasz Tymiński (65. Marek Bazik), Miroslav Barcik, Michal Hanek, Dariusz Jarecki (46. David Kobylik) - Blazej Vascak (66. Grzegorz Podstawek).
Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Łukasz Mierzejewski (68. Marian Jarabica), Vule Trivunovic, Arkadiusz Radomski, Hesdey Suart - Alexandru Suvorov, Mateusz Bartczak, Mateusz Klich, Sławomir Szeliga (74. Vladimir Boljevic), Saidi Ntibazonkiza - Bartłomiej Dudzic (57. Aleksejs Visnakovs).