Górnik w poprzedniej kolejce zremisował w Zabrzu z Legią Warszawa 1:1, zaś Polonia u siebie uległa 1:2 Cracovii, bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie. Ta porażka mocno skomplikowała i tak trudną sytuację bytomskiego klubu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali sporo czasu na "wstrzelenie" się w bramkę rywali. Dopiero w 33. minucie swoją pierwszą sytuację mieli bytomianie - po centrze Miroslava Barcika głową z pięciu metrów strzelił Blazej Vascak, ale zabrzański bramkarz złapał piłkę na linii. Pięć minut później na uderzenie z 18. metrów na bramkę Polonii zdecydował się Robert Jeż - trafił w słupek.

"Liczymy na bramki, na trzy punkty" - przypominał spiker piłkarzom gospodarzy wchodzącym po przerwie na murawę. I poloniści zaatakowali. Ponownie przed wielką szansą stanął Vascak i ... znów ją zmarnował, nie znajdując recepty na Adama Stachowiaka.

Zabrzanie przetrwali oblężenie, wyprowadzili kontrę i objęli prowadzenie. Podanie Mariusza Magiery precyzyjnym, lekkim uderzeniem po ziemi zamienił na gola Robert Jeż.

Bytomianie starali się uratować chociaż punkt. W 80. minucie odrobili straty. Za faul w polu karnym opuścił boisko po drugiej żółtej kartce Michał Pazdan, a "jedenastkę" wykorzystał Mateusz Żytko. Goście, mimo gry w osłabieniu, nie dali się zepchnąć do kurczowej obrony; kiedy w doliczonym czasie siły się wyrównały, zabrzanie "dobili" przeciwnika wyprowadzając kontrę. Zakończył ją trafieniem Robert Jeż.

Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Robert Jeż (64), 1:1 Mateusz Żytko (80-karny), 1:2 Robert Jeż (90+4).
Żółta kartka - Polonia Bytom: Peter Hricko, Błażej Telichowski, Grzegorz Podstawek. Górnik Zabrze: Michał Pazdan, Mariusz Magiera, Michal Gasparik. Czerwona kartka za drugą żółtą - Polonia Bytom: Peter Hricko (90+2).Górnik Zabrze: Michał Pazdan (80).
Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).
Widzów: 4 500.
Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Michal Hanek, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski - Marcin Radzewicz, Łukasz Matusiak, David Kobylik, Miroslav Barcik, Krzysztof Król (77. Grzegorz Podstawek) - Blazej Vascak.
Górnik Zabrze: Adam Stachowiak - Michał Pazdan, Adam Banaś, Adam Danch, Mariusz Magiera - Grzegorz Bonin (75. Mariusz Przybylski), Adam Marciniak, Robert Jeż, Aleksander Kwiek (89. Gabriel Nowak), Michal Gasparik (68. Tomasz Zahorski) - Daniel Sikorski.