W siódmej minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Izraelczyka Maora Meliksona blisko pokonania głową Zbigniewa Małkowskiego był jego rodak David Biton, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

Od 48. minuty piłkarze Wisły musieli grać w osłabieniu. Michał Czekaj, który otrzymał pierwszą żółtą kartkę tuż przed przerwą, sfaulował rywala w okolicy środka boiska, sędzia najpierw pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji zaraz potem czerwoną kartkę.

Koronie udało się wykorzystać przewagę. W 59. minucie po składnej i efektownej akcji Paweł Sobolewski, któremu podał piętą Jacek Kiełb, minął dwóch obrońców Wisły i płaskim strzałem pokonał bramkarza "Białej Gwiazdy".

Pięć minut później mogło być 1:1, ale po główce Bitona bramkarz z Kielc z trudem wybił piłkę na róg. Ostatecznie Wiśle nie udało się wyrównać. To jej piąta w sezonie porażka przed własną publicznością, po której spadła na ósme miejsce w tabeli. Strata do Śląska wciąż wynosi 10 pkt. W obronę tytułu pod Wawelem wierzą coraz mniej.

Wisła Kraków - Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Paweł Sobolewski (59).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Cezary Wilk, Michał Czekaj, Marko Jovanovic. Korona Kielce: Maciej Korzym, Piotr Malarczyk, Tomasz Lisowski. Czerwona kartka za drugą żółtą - Wisła Kraków: Michał Czekaj (48).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 13 550.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic (69. Cwetan Genkow), Kew Jaliens, Michał Czekaj, Michael Lamey - Andraz Kirm (52. Gordan Bunoza), Cezary Wilk, Tomas Jirsak (82. Gervasio Nunez), Łukasz Garguła, Maor Melikson - David Biton.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Jacek Kiełb (68. Grzegorz Lech), Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Maciej Korzym (79. Daniel Gołębiewski), Paweł Sobolewski - Łukasz Jamróz (46. Kamil Kuzera).