Zespół Wisły Płock dobrze rozpoczął spotkanie w Gliwicach, bo objął prowadzenie już w siódmej minucie. Mikołaj Lebedyński w nieco ekwilibrystyczny sposób odbił piłkę piętą w polu karnym, a Arkadiusz Reca z kilku metrów strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Po stracie gola zespół wicemistrza Polski wyraźnie się ożywił. Skutek przyniosło to 11 minut później. Bartosz Szeliga przejął piłkę w środku pola, odwrócił się z nią i skutecznie podał do Sasy Ziveca. Ten natomiast w sytuacji sam na sam lekkim, technicznym strzałem przelobował bramkarza gości.

Od tego czasu to Piast miał przewagę. Wisła nie potrafiła prowadzić gry w środku pola i dlatego rzadko przedostawała się pod bramkę Piasta.

10 minut po zmianie stron Patrik Mraz wykorzystał dośrodkowanie Marcina Pietrowskiego i strzałem głową trafił do bramki. Po stracie drugiego gola ożywili się z kolei piłkarze Wisły. Najczęściej próbowali wyrównać poprzez strzały z dystansu. Jednak nie przyniosło to efektu i zespół Piasta mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Piast Gliwice - Wisła Płock 2:1 (1:1).

Bramki: 0:1 Arkadiusz Reca (7-głową), 1:1 Sasa Zivec (18), 2:1 Patrik Mraz (55-głową).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Patrik Mraz, Marcin Pietrowski. Wisła Płock: Tomislav Bozic, Cezary Stefańczyk, Dimityr Ilijew.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 4 581.

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Uros Korun, Hebert, Aleksandar Sedlar - Tomasz Mokwa, Gerard Badia (61. Michał Masłowski), Radosław Murawski, Sasa Zivec (69. Maciej Jankowski), Patrik Mraz - Bartosz Szeliga (85. Paweł Moskwik).

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic, Patryk Stępiński - Witalij Hemeha (59. Damian Piotrowski), Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (76. Piotr Wlazło), Dimityr Ilijew, Arkadiusz Reca - Mikołaj Lebedyński (60. Jose Kante).