Oba zespoły w pierwszych spotkaniach sezonu doznały porażek, dlatego w piątek ich założenia były proste – liczyło się zwycięstwo. Szczecinianie zaczęli mecz odważnie, ale już po pięciu minutach… przegrywali. Po strzale Nuno Malheiro piłka odbiła się od Tomasza Hołoty i wpadła do bramki gości.

Od tego momentu dominowali na boisku piłkarze Pogoni. Kila razy zmusili do interwencji Dawida Kudłę. Najlepszą okazję miał w 26. minucie Adam Frączczak. Po jego „główce” z kilku metrów skutecznie interweniował golkiper Zagłębia.

Po zmianie stron gościom nadal wyraźnie się spieszyło do zmiany niekorzystnego wyniku, gorzej było z efektami ich akcji. W zespole gospodarzy zadebiutował obrońca Adam Kokoszka (poprzednio Śląsk Wrocław), który umowę z klubem podpisał dwa dni wcześniej i wziął udział w dwóch treningach u nowego pracodawcy.

Sosnowiczanie postawili przede wszystkim na uważną obronę, ale i tak 65. minucie mogło być 1:1, bowiem po uderzeniu Zvonimira Kozulja piłkę z linii bramkowej wybił Bartłomiej Babiarz.

Gospodarze w ostatnich minutach zagrali ofensywniej i podwyższyli prowadzenie. W 84. minucie podręcznikową kontrę wykończył z bliska Konrad Wrzesiński, po podaniu Zarko Udovicica. Ten drugi ustalił wynik, pakując piłkę do bramki gości tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Swoje pierwsze zwycięstwo w roli trenera w ekstraklasie „zaliczył” Dariusz Dudek, którego wspierał z trybun brat Jerzy, były bramkarz reprezentacji Polski i m.in. Realu Madryt.

Zagłębie wygrało mecz w ekstraklasie po ponad 10 latach, bo tyle trwała jego nieobecność w elicie. Pogoń pozostała po trzech kolejkach bez punktu i bramki.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Hołota (5-samobójcza), 2:0 Konrad Wrzesiński (84), 3:0 Zarko Udovicic (90+5)
Żółta kartka - Zagłębie Sosnowiec: Nuno Malheiro, Zarko Udovicic. Pogoń Szczecin: Tomasz Hołota, Adam Frączczak, David Stec
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Widzów: 4 500
Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Michael Heinloth, Arkadiusz Jędrych, Piotr Polczak, Nuno Malheiro - Konrad Wrzesiński, Bartłomiej Babiarz, Dejan Vokic (53. Adam Kokoszka), Tomasz Nowak (90+2. Callum Rzonca), Zarko Udovicic - Junior Torunarigha (61. Vamara Sanogo)
Pogoń Szczecin: Łukasz Budziłek - David Niepsuj (46. David Stec), Sebastian Rudol, Lasza Dwali, Ricardo Nunes - Zvonimir Kozulj, Tomasz Hołota, Radosław Majewski, Kamil Drygas (73. Adrian Benedyczak), Hubert Matynia (66. Marcin Listkowski) - Adam Frączczak