W finale play off rywalizują wicemistrz (ZAKSA) z aktualnym jeszcze mistrzem Polski (Jastrzębski Węgiel). W półfinałach kędzierzynie pokonali 2-1 Aluron CMC Wartę Zawiercie, zaś zespół z woj. śląskiego 2-0 PGE Skrę Bełchatów.

Początek inauguracyjnej odsłony środowego spotkania był bardzo zacięty. Pierwszy punkt wywalczyli jastrzębianie, ale potem dziesięć razy zanotowano remis. Gdy było 12:12 efektownym atakiem z lewego skrzydła popisał się Aleksander Śliwka. Następny punkt ZAKSA zdobyła bezpośrednio z zagrywki (Kamil Semeniuk) i trener jastrzębian poprosił o czas. Jego reprymenda była na tyle skuteczna iż po chwili było 14:13. Jastrzębski Węgiel nie zdołał już w tym secie doprowadzić do remisu.

Po asie serwisowym Śliwki było 18:15, zaś po chwili dobrze uderzył tzw. piłkę przechodzącą Semeniuk. Po tym jak Kaczmarek i ponownie Semeniuk wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 21:15 stało się jasne, kto będzie prowadzić 1:0 w setach.

Przy wyniku 24:20 dobrym atakiem popisał się Stephen Boyer, ale w trakcie kolejnej akcji siatkarze z Jastrzębia-Zdroju dotknęli siatki.

W drugim secie walka punkt za punkt trwała niemal przez cały czas. ZAKSA prowadziła 24:22, ale rywale zdołali doprowadzić do gry na przewagi. Zespół z woj. opolskiego wykorzystał dopiero czwartą okazję do zakończenia odsłony, przy wyniku 26:25 w aut zaatakował Rafał Szymura.

Mecz skończył się wynikiem 3:0, chociaż w ostatnim secie było 23:23. Jednak w kolejnej akcji dobrym atakiem ze środka popisał się Smith, zaś potem punkt blokiem zdobyła ZAKSA.

MVP spotkania wybrano Śliwkę.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 27:25, 25:23)
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla Zaksy. Drugi mecz w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Marcin Janusz - Erik Shoji (libero) - Bartłomiej Kluth
Jastrzębski Węgiel: Łukasz Wiśniewski, Jan Hadrava, Rafał Szymura, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal - Jakub Popiwczak (libero) - Szymon Biniek, Stephen Boyer, Eemi Tervaportti, Trevor Clevenot