Sabalenka, która prowadzi w światowym rankingu, wygrała pierwszego seta 6:2, ale w drugim to czwarta w zestawieniu WTA tenisistka z Kazachstanu prowadzi 5:3 i będzie serwować w dziewiątym gemie.

Świątek na czele grupy

Zwyciężczyni tego spotkania awansuje do półfinału wraz z Pegulą, która miejsce w najlepszej czwórce turnieju miała zapewnione już przed czwartkowym spotkaniem z Sakkari. Greczynka nie wygrała nawet jednego seta i odpadła z turnieju.

W piątek wieczorem zakończy się rywalizacja w grupie Chetumal, w której po dwóch kolejkach prowadzi Iga Świątek. Wiceliderka światowego rankingu zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur, a Amerykanka Coco Gauff zagra z Czeszką Marketą Vondrousovą.

Świątek wciąż ma szansę wyprzedzić Sabalenkę i wrócić na pozycję liderki światowego rankingu, która zajmowała od 4 kwietnia 2022 roku do 10 września obecnego, przez 75 kolejnych tygodni.

Wyniki i tabela grupy Bacalar: Jessica Pegula (USA, 5) - Maria Sakkari (Grecja, 8) 6:3, 6:2 Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) 6:2, 3:5, mecz przerwany M Z P Sety 1. Jessica Pegula (USA) 3 3 0 6-0 - półfinał 2. Aryna Sabalenka (Białoruś) 2 1 1 2-2 3. Jelena Rybakina (Kazachstan) 2 1 1 2-3 4. Maria Sakkari (Grecja) 3 0 3 1-6