Chociaż goście pokonali zespół z Olsztyna dosyć wysoko, mecz był niezwykle zacięty i wyrównany. Oba zespoły dysponowały fantastycznym przyjęciem, a słabiej grały jedynie w zagrywce, tracąc w ten sposób kilka niepotrzebnych punktów. W zespole z Olsztyna wyróżniał się zwłaszcza powołany ostatnio do reprezentacji Marcin Możdżonek. Obecny na trybunach olsztyńskiej hali Raul Lozano z pewnością nie żałował, że postanowił dać szansę utalentowanemu zawodnikowi.

Mimo, ze wicemistrzowie Polski przegrywali pod koniec pierwszego seta dwoma punktami, rozstrzygnęli tą partię na swoją korzyść. W drugiej wygrali już nieco łatwiej, a ostatnie, decydujące punkty zdobył dla Jastrzębskiego Węgla Paweł Siezieniewski. Trzecia partia dała podopiecznym Ireneusza Mazura nadzieję na korzystny rezultat i gospodarze wygrali tę cześć spotkania 25:21. Mimo zaciętej walki i żywiołowo dopingującej olsztyńskiej publiczności, czwarty set należał do gości. Siatkarze AZS-u nie potrafili powstrzymać szalejącego pod siatką Dawida Murka i pierwszą wygraną w drugiej rundzie play-off odnieśli zawodnicy Tomasa Totolo.

W drugim półfinale broniąca tytułu Skra Bełchatów prowadzi 2:0 z AZS Częstochowa.