Polska - Bułgaria 3:2 (25:20, 23:25, 14:25, 25:22, 15:13)

V set:
Kurek trafia w blok ale piłka wychodzi na aut i mamy pierwszy punkt. Kurek zagrywa w siatkę i jest 1:1. Bułgarzy też psują zagrywkę. Za pierwszym atak Kurka obroniony. Jednak poprawka była już skuteczna. Sokolov trafia w nasze pole ze skrzydła. Nowakowski znów skutecznie ze środka. Bartman obija blok rywali i mamy 5 punkt. Nowakowski wykorzystuje na siatce błąd rywali. Fantastycznie gramy blokiem i jest już 7:2 dla Polaków. Skuteczny blok Bułgarów daje im trzeci punkt. Nowakowski zdobywa ósme oczko dla nas.
Niestety potem nie było tak dobrze. Nasza przewaga stopniała. Prowadzimy już tylko 12:10. Kurek zablokowany i robi się bardzo nerwowo. Kurek nie kończy ataku, a Bułgarzy zdobywają punkt i jest remis 12:12. Bułgarzy zagrywają w aut. Czas dla rywali.

IV set:
Udany blok Ruciaka 1:0. Kazieyski po skosie trafia w pole 1:1. Sokolov po kontrze daje prowadzenie swojej drużynie. Kurek z drugiej linii zdobywa punkt i jest 2:2. Znów skutecznie Sokolov. Bartman skutecznie ze skrzydła po dobrym rozegraniu. Ten sam zawodnik po chwili serwuje w aut. Rywale też psują zagrywkę i jest 4:4. Kurek zbija w aut. Nowakowski ze środka doprowadza do remisu. Sokolov się myli i jesteśmy na prowadzeniu. Kurek po kontrze przebija się przez blok rywali. Mamy dwa oczka przewagi. Bartman obija blok rywali i mamy ósmy punkt. Na pierwszej przerwie technicznej jest 8:5 dla "biało-czerwonych". Kazieyski nie trafia w pole i mamy piłkę meczową. Pierwsza obroniona. Atak ze środka i mamy punkt! Wygrywamy ti-breaka 15:13 i tym samym cały mecz 3:2.
Po kontrze Kurek znów przebija się przez blok. Niemoc Bułgarów przełamuje Sokolov. Rozgrywający rywali obija ręce Polaków z bloku i zdobywa punkt. Bartman kończy bardzo trudną piłkę. Brawo Zbyszek!. Prowadzimy 10:7. W następnej akcji tracimy ósmy punkt. Znów fantastycznie Bartman i odzyskujemy trzy punktowe prowadzenie. Kurek po bloku i jest 12:8 dla nas. Czas dla trenera rywali.
As serwisowy Kurka! Jesteśmy na fali! Po fantastycznej zagrywce Kurka piłka wraca na nasze pole, szybkie rozegranie i Kurek zdobywa punkt z drugiej linii. Bartman zbija nie do obrony. Kurek zagrywa w aut. Ruciak ze skrzydła zdobywa 16 punkt i na drugiej przerwie technicznej mamy siedem punktów przewagi.
Po wznowieniu gry niestety tracimy trzy punkty z rzędu. Kurek przełamuje złą serię. Uderza mocno w blok rywali a piłka wychodzi na aut. Nikolov zdobywa punkt dla rywali. Bartman kończy akcję ze skrzydła i jest 18:13 dla nas.Ruciak zagrywa w siatkę. Żygadło kiwa za blok rywali. Nasz rozgrywający oszukał w ten sposób Bułgarów. Piłka po bloku Polaków wychodzi w aut. Kurek po skosie nie trafia w pole. Bartman ze skrzydła zdobywa 20 punkt. Kurek znów nie trafia w pole. Bułgarzy zagrywają w siatkę. Dziura w naszym bloki i punkt dla rywali. Bartman skutecznie po sko i mamy cztery punkty przewagi. Blok Polaków i jest 23:18 dla nas! Punkt dla Bułgarów. Nikolov daje rywalom 20 oczko. Bułgar zagrywa w siatkę i mamy piłkę setową. Pierwsza obroniona. Druga obroniona. I jest juz tylko 24:22 dla nas. Czas dla Polaków. Rywale serwują w siatkę. Wygrywamy tego seta 25:22i tym samym w całym meczu mamy remis 2:2. O losach spotkania zdecyduje tie-break.

III set:
Bułgarzy zaczynają od autowej zagrywki. Aleksiev doprowadza do remisu. Kolejna zepsuta zagrywka przez rywali. Bułgarzy, a konkretnie Kazieyski zdobywa dwa punkty. Możdzonek z krótkiej i jest remis. Kurek zagrywa w aut. Ruciak uderza w aut i rywale prowadzą 5:3, a po chwili 6:3.Czas dla Polaków. Po przerwie Sokolov obija nasz blok i Bułgarzy mają już cztery oczka przewagi. As serwisowy rywali i na pierwszej przerwie technicznej przegrywamy 3:8.
Kurek w aut i robi się tragicznie. Bułgarzy zagrywają w aut. Blok Polaków. Mamy piąty punkt. Bułgarze ze skutecznie z krótkiej. Ruciak zablokowany. Przegrywamy 5:11. Szósty punkt zdobywa Nowakowski. Bartman zagrywa w aut. Po chwili ten sam zawodnik zbija w aut. Na szczęście nie myli się Nowakowski. Jest 13:7 dla rywali. Ruciak zagrywa w aut. Wreszcie skutecznie atakuje Kurek. Piłka po naszym bloku wychodzi na aut.Kurek zdobywa dziewiąty punkt dla nas.Bułgarzy zbijają w aut i mamy 10 oczko. Czas dla przeciwników. Po przerwie Bułgarzy skutecznie atakują z drugiej linii i na drugiej przerwie technicznej prowadzą 16:10.
Kurek szczęśliwie trafia w boisko. Rozgrywający rywali zaskoczył nas kiwką. Bułgarzy serwują w aut. Rywale zdobywają kolejne dwa punkty i jest 19:12 dla nich. Jest źle. Czas dla Polaków. Bułgarzy robią co chcą. Zdobywają 20 punkt. Jarosz po skosie "ścina" w aut. As serwisowy Bułgarów. I przegrywamy już 12:22. Nowakowski skutecznie z środka. Piłka po bloku rywali "zatańczyła" na siatce i wyszła w aut. Jarosz atakuje w aut.Skuteczny atak Sokolova i Bułgarzy mają piłkę setową. Nie marnują okazji i zdobywają 25 punkt. Tym samym wygrywają drugą trzecią partię i dzięki temu prowadzą w meczu 2:1.

II set:
Drugi set zaczyna się od skutecznego ataku rywali. Kurek zablokowany i przegrywamy 0:2. Bartman atakuje po prostej w pole. Możdzonek blokiem i straty. Ruciak broni a Kurek obija bułgarski blok. Bartman zablokowany i znów remis 3:3. Możdzonek czujnie na siatce, kończy przechodzącą piłkę. Po chwili znów remis 4:4. Todorov psuje zagrywkę i daje nam tym samym piąty punkt. Nowakowski zablokowany. Bułgarzy wykorzystują nieporozumienie w naszym zespole i wychodzą na prowadzenie 6:5. Bartman zablokowany i mamy dwa "oczka" straty. Bułgarzy wpadają w siatkę. Blok Żygadły i jest 7:7. Sokolov zablokowany i na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:7.
Po przewie trwa zażarta walka mamy remis 10:10. Kazieyski po naszym bloku zdobywa punkt i Bułgarzy znów wychodzą na prowadzenie. Kurek obija blok rywali. Żygadło zagrywa w siatkę. Przeciwnicy na nasze szczęście robią to samo. Skuteczne akcje z obu stron i jest 13:13. Na prowadzenie wyprowadza nas Ruciak mijają potrójny blok rywali. Po kontrze Nowakowski kończy skutecznie akcję z "krótkiej". Czas dla Bułgarów. Sokolov przebija się przez blok Ruciaka. Ten sam zawodnik po chwili serwuje w aut i mamy drugą przerwę techniczną przy stanie 16:14 dla "biało-czerwonych".
Po przerwie najpierw punkt dla Polski zdobywa Nowakowski, a po chwili dla Bułgarów dwa "oczka" uzyskuje Kazieyski. Nowakowski z przesuniętej krótkiej punktuje. Sokolov mocno zbija w nasze pole. Kurek zablokowany i niestety rywale doprowadzają do remisu 18:18. Czas dla nas. Kurek po bloku wyprowadza nas na prowadzenie 19:18. Po chwili znów remis 20:20. 21 punkt dla nas zdobywa Ruciak. Sokolov znów doprowadza do remisu. Bułgarzy zagrywają w aut. Czas dla rywali. Po wznowieniu gry nie zatrzymujemy blokiem i kolejny remis. Bartman mocnym atakiem daje nam prowadzenie 22:21. Szczęśliwie Sokolov i znów remis 22:22. Ruciak obija ręce rywali i mamy 23 punkt. Bartman zagrywa w siatkę. Ten sam zawodnik atakuje w aut i to przeciwnicy mają piłkę setową. Czas dla Polaków. Niestety Bułgarzy zdobywają 25 punkt i wygrywają drugiego set.

I set:
Zaczęli Bułgarzy. Sokolov w aut. Atak rywali i 1:1. Po chwili akcję skutecznie koczy Możdzonek.Potem po jednym punkcie zdobywają obie drużyny i jest 3:2 dla Polski. Bartman po kontrze obija blok rywali i mamy czwarty punkt. Niestety przegrywamy dwie akcje z rzędu i jest remis 5:5. Po chwili to my zdobywamy aż trzy punkty i na pierwszą przerwę techniczną schodzimy prowadząc 8:5.
Wracamy do gry i od razu zdobywamy punkt, a konkretnie robi to Kurek. Dopiero kolejna akcja Bułgarów kończy się dla nich punktem. My jednak szybko odpowiadamy atakiem Możdzonka. Prowadzimy 10:6. Błąd techniczny jednego z rywali i mamy już na koncie jedenaście "oczek". Niestety tracimy dwa punkty z rzędu i nasza przewaga zmalała do trzech punktów. Złą serię przełamuje Kurek. Szczęście przeciwników. Piłka po naszym bloku minimalnie wychodzi w aut. I znów przegrywamy akcję. Jest już tylko 12:10 dla Polaków. Kurek blokuje Kazieyskiego. Mamy punkt. Po chwili blokiem punkt zdobywa Możdzonek. Kurek serwuje w siatkę. Ruciak radzi sobie z pojedynczym blokiem i trafia w pole. Po chwili mamy drugą przerwę techniczną przy stanie 16:12 dla "biało-czerwonych".
Po przerwie Bartman psuje zagrywkę. Na szczęście Bułgar robi to samo. Fantastyczna zagrywka Ruciaka. Piłka wraca na naszą stronę. Kurek bez zastanowienia kończy akcję. Bułgarzy proszą o czas. Kurek jak profesor ogrywa bułgarski blok. Ruciak zagrywa w aut. Kurek atakuje w aut. Nowakowski kończy z "krótkiej". Prowadzimy 20:15. Możdzonek blokuje rywala i mamy 21. punkt. Czas dla Bułgarów. Po przerwie tracimy dwa punkty. Czas dla Polaków. Niestety Sokolov z drugiej linii skutecznie. No wreszcie niemoc przełamuje Kurek. 22:18 dla Polski. Ponownie skuteczny atak Sokolova. Bułgar posyła zagrywkę w aut. To samo robi Kurek. Bartman plasem zdobywa 24 punkt i mamy piłkę setową. Po kontrze zdobywamy punkt atakiem z drugiej linii i tym samym wygrywamy pierwszego seta 25:20.