W pierwszym spotkaniu tych drużyn, we Włoszech mistrzowie Polski przegrali 1:3.

Grupa Azoty świetnie rozpoczęła środowe spotkanie. Trener przyjezdnych Angelo Lorenzetti prosił o przerwę gdy jego podopieczni przegrywali 3:7. Po chwili znowu wziął czas gdy było 16:8. Reprymenda i wpuszczenie na plac gry zmienników (weszli Donovan Dzavoronok, Gabriele Nelli) nie zmieniła sytuacji. Co prawda Grupa Azoty nie wykorzystała kilka piłek setowych ale ostatecznie wygrała 25:17.

Tylko na początku drugiej odsłony wydawało się, że będzie ona bardzo zacięta. Było 4:4, ale potem Grupa Azoty przejęła inicjatywę. Prowadziła 15:7, 20:10. Set zakończył się po dobrym ataku Bartosza Bednorza.

Na początku trzeciego seta dzięki bardzo dobrej zagrywce zespół z Włoch wypracował sobie przewagę pięciu punktów. Było 2:7, 3:8. Tej straty Grupie Azoty nie udało się odrobić.

Czwarta odsłona meczu była bardzo zacięta. Przy wyniku 23:23 udaną kiwką popisał się Matej Kazijski. W kolejne akcji zablokowany został atak Aleksandra Śliwki. O zwycięstwie ekipy z Włoch zadecydował tie-break. W nim drużyny zmieniały strony przy wyniku 4:8. Grupa Azoty zmniejszyła stratę do jednego punktu - było 11:12 - ale ostatecznie przegrała.

Już przed tym meczem i bez względu na wynik drugiego spotkania ostatniej kolejki gr. D było wiadomo, że kędzierzynianie w końcowej tabeli zajmą drugie miejsce. W tym sezonie do ćwierćfinałów awansowali bezpośrednio zwycięzcy pięciu grup. Pięć ekip z drugich miejsc oraz jeden zespół z trzeciej lokaty z najlepszym bilansem wystąpią w barażach (mecz i rewanż). Triumfatorzy tych par uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów LM.

Zgodnie z informacją, którą podał klub z Zawiercia Grupa Azoty zagra w barażu właśnie z Aluronem CMC Wartą.

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - Itas Trentino 2:3 (25:17, 25:15, 18:25, 23:25, 12:15)

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Barosz Bednorz, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz - Erik Shoji (libero) - Bartłomiej Kluth

Itas Trentino: Riccardo Sbertoli, Alessandro Michieletto, Marko Podrascanin, Matej Kazijski, Daniele Lavia, Wout D'Heer - Gabriele Laurenzano (libero) - Donovan Dzavoronok, Gabriele Nelli, Domenico Pace (libero)

autor: Rafał Czerkawski